Bruce Willis jednak bez Złotej Maliny. Twórcy antynagród wycofali się z decyzji

Bruce Willis w filmie Osierocony Brooklyn
Filmy Filmy i seriale Newsy

Twórcy plebiscytu Złote Maliny ugięli się pod presją fanów i zadecydowali, że Bruce Willis nie otrzyma statuetki za najgorszy występ.

Choć pierwotnie John Wilson i Mo Murphy bronili swojej decyzji o stworzeniu odrębnej kategorii dla Bruce’a Willisa, ostatecznie się z niej wycofali. Ich pierwsze oświadczenia spotkały się bowiem z dużą krytyką. Fani zarzucili im brak taktu oraz zrozumienia dla aktora; jak już wiadomo, u Willisa zdiagnozowano afazję, czyli zaburzenie wpływające na komunikację. Z tego względu aktor podejmował się mało wymagających zleceń. Twórcy plebiscytu Złote Maliny podkreślili jednak, że wybierając najgorszy film, w jakim Bruce Willis zagrał w 2021 roku, nie mieli świadomości, że zmaga się on z tak poważnym objawem choroby.

Twórcom nagród dla najgorszych filmów oberwało się w szczególności za pierwszy komunikat. Choć wyrazili w nim smutek z powodu diagnozy Bruce’a Willisa, dodali także, że to być może ze względu na nią… chciał odejść z hukiem. W kolejnym oświadczeniu pojawiło się natomiast stwierdzenie, że osoby z otoczenia aktora, wiedząc o stanie jego zdrowia, nie powinny mu pozwolić na grę w tylu filmach. Ostatecznie John Wilson i Mo Murphy wycofali się całkowicie z nagrody dla Willisa przyznanej mu za Kosmiczny grzech.

Bruce Willis – pierwsze objawy widziano już dawno

Oświadczenie rodziny aktora o jego problemach zdrowotnych wywołało również falę wyznań ze strony osób współpracujących z nim w ostatnich latach. Lala Kent wspomniała, że Willis zapominał o ustalonych sygnałach związanych z bezpieczeństwem w pracy z bronią na planie. O swoich spostrzeżeniach wspominał również Mike Burns, reżyser filmu Poza prawem. Według niego aktor nie był w stanie zapamiętać swoich kwestii, przez co trzeba było zredukować jego wypowiedzi do minimum. Scenariusz nie mógł również zawierać monologów. Mimo skrócenia kwestii Willis nadal nie mógł ich zapamiętać; w związku z tym pomagał mu inny aktor, podpowiadając scenariusz przez zestaw słuchawkowy.

Poza prawem znalazło się wśród filmów „walczących” o Złotą Malinę dla aktora. W obliczu nowo ujawnionych informacji decyzja o wycofaniu nagrody wydaje się jedyną słuszną.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie