Bruce Willis kończy karierę. U aktora zdiagnozowano afazję

Bruce Willis w filmie Szósty zmysł
Filmy Filmy i seriale Newsy

Bruce Willis rezygnuje z kariery aktorskiej. Powodem jest postępująca choroba – u aktora zdiagnozowano afazję.

Rodzina Willisa wydała oświadczenie, które krótko, lecz treściwie wyjaśnia powody decyzji:

„Do osób wspierających Bruce’a: jako rodzina chcielibyśmy poinformować, że nasz ukochany Bruce zmaga się z problemami zdrowotnymi i ostatnio zdiagnozowano u niego afazję, co wpływa na jego zdolności poznawcze. W efekcie po długich rozważaniach Bruce wycofuje się z kariery, która tyle dla niego znaczyła.”

Afazja to zaburzenie neurologiczne związane z ośrodkiem mowy. Osoba chora ma jednak problemy nie tylko z mówieniem, ale także rozumieniem słów. Zaburzenie wpływa również na kwestie czytania i pisania. Afazja rozwija się na skutek uszkodzenia mózgu, do którego może dojść z różnych przyczyn. Nie wiadomo, co wywołało afazję u Bruce’a Willisa; ze względu na jego wiek trudno się jednak dziwić postępującym problemom zdrowotnym. Aktor 19 marca skończył 67 lat.

W istocie, już od jakiegoś czasu było wiadomo, że ze zdrowiem aktora nie jest najlepiej. To właśnie z tego względu w ostatnich latach Bruce Willis decydował się na mało wymagające role, które zaowocowały stworzeniem dla niego odrębnej kategorii podczas tegorocznych Złotych Malin. W wyniku problemów neurologicznych nie był bowiem w stanie grać w poważniejszych produkcjach. Twórcy plebiscytu na najgorsze filmy zdecydowali się jednak nie usuwać kategorii; Razzie za Kosmiczny grzech pozostaje zatem na koncie aktora.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie