Zaskakująca decyzja Konami w sprawie pierwszej części Metal Gear

Grupa pasjonatów dostała zielone światło od producenta popularnej serii. Remake już w produkcji.

Od wielu miesięcy producenci z Outer Heaven starają się dostać od Konami pozwolenie na stworzenie nowej wersji pierwszej części Metal Gear wydanej w 1987 roku. W końcu udało się. Konami potwierdza, że zespół może wykorzystać ich licencję do stworzenia remake’u. Nie obyło się jednak bez ograniczeń.

Otóż Outer Heaven nie może z tego tytułu czerpać żadnych korzyści materialnych. Całość muszą sfinansować sami. Konami zabrania im nawet korzystania z darowizn. W związku tym, gracze nie będą mogli wesprzeć projektu chociażby na Kickstarterze. Niemniej jednak, Konami zapowiada, że jeśli projekt zyska duże zainteresowanie, to przyłączy się do tego, aby pchnąć prace dalej. – W przypadku dużego zainteresowania, z pewnością rozważymy odpowiednie kroki do rozwoju przedsięwzięcia – czytamy w komunikacie od Konami przesłanemu do Outer Heaven.


W związku z pozytywnym odzewem japońskiego producenta, Outer Heaven poszukuje obecnie osób, które pomogą w realizacji projektu. Poszukiwani są między innymi: projektanci poziomów, programiści, kompozytorzy, a nawet aktorzy.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

1 Shares
Share1
+1
Tweet