Zapowiedź Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Premiera, cena, szczegóły, trailer i screeny

Paradox Interactive zapowiada Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 i od razu otrzymujemy sporą dawkę informacji o grze oraz pierwsze materiały przedstawiające rozgrywkę.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 to sequel gry RPG z 2004 roku, która spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Kontynuacja powstaje na komputery PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Premiera została zaplanowana na pierwszy kwartał 2020 roku.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 do czekało się już karty w serwisie Steam, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że podstawowa wersja gry ma kosztować 214,99 zł, a za bogatsze edycje zapłacimy 249,99 zł (Unsanctioned Edition) lub 324,99 zł (Blood Moon Edition). Poniższa grafika pokazuje, czym różnią się poszczególne wydania:

Vampire The Masquerade – Bloodlines 2

Zamówienia przedpremierowe, które można już składać na Steam, będą premiowane bonusami:

Vampire The Masquerade – Bloodlines 2

Co do samej fabuły, deweloperzy tłumaczą, że w wyniku bezprawnego ataku stajesz się wampirem, a twoja przemiana prowadzi do wybuchu konfliktu o rynek krwi w Seattle. Zawieraj niełatwe sojusze z kontrolującymi miasto postaciami i zdemaskuj wielki spisek będący zapalnikiem krwawej wojny domowej między potężnymi frakcjami wampirów.

Zostań najpotężniejszym z wampirów

Wejdź do wampirycznego Świata Mroku i zrealizuj swoje krwiopijcze fantazje w mieście pełnym intrygujących postaci reagujących na twoje decyzje. W dynamicznym systemie walki nastawionym na bezpośrednie starcia najważniejszym atutem są twoje charakterystyczne umiejętności zwane dyscyplinami. Wraz z postępami w grze twoja moc będzie wzrastać, lecz nie zapominaj o utrzymywaniu Maskarady i dbaj o własne człowieczeństwo… w przeciwnym razie poniesiesz straszne konsekwencje.

Przetrwaj spotkanie z wampiryczną arystokracją w mrocznym sercu miasta

Wampiry od zawsze królowały w Seattle. Poluj na swoje cele w wiernie odtworzonych miejskich lokalizacjach w Świecie Mroku. Poznaj wampirzą starszyznę zamieszkującą miasto od początku jego istnienia, a także przedstawicieli nowej krwi, którzy kontrolują zyski z nowoczesnych technologii transformujących miasto. Wszystkie postaci kierują się ukrytymi motywami, więc ostrożnie dobieraj sprzymierzeńców.

Zawieraj niełatwe sojusze

Opowiedz się po jednej ze stron konfliktu o rynek krwi w Seattle. Każda frakcja ma własną, unikalną historię i charakterystykę. Świat oceni cię po towarzystwie, w którym się obracasz, ale pamiętaj: w tym środowisku nie da się pozostać bez skazy.

Źródło: Steam, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.