YouTube ustala nową politykę dotyczącą brutalności w grach

YouTube zmienia ograniczenia dotyczące publikowania materiałów z brutalnych gier. Zniesione zostały ograniczenia wiekowe dla tytułów, które zawierają przemoc.

Google opublikowało oświadczenie nt. zmian polityki w sprawie brutalności w grach. W oświadczeniu czytamy: “zdajemy sobie sprawę z różnicy pomiędzy przemocą w świecie rzeczywistym a tą wynikającą ze scenariusza lub symulowaną – czyli taką, jaką możecie zobaczyć w filmach, programach telewizyjnych czy grach”.

Od 2 grudnia brutalne gry weszły w kategorię “scripted/simulated violence”. Oznacza to, że tego typu zawartość wciąż ma być zatwierdzana przez pracowników serwisu, ale nie muszą być na nią nakładane ograniczenia wiekowe. Restrykcje dotyczące wieku widza mają być natomiast wciąż uwzględniane przez YouTube w przypadku, gdy np. brutalne czy krwawe sceny będą stanowiły główną zawartość filmiku z gry.

W oświadczeniu czytamy, że “będzie mniej ograniczeń dotyczących przemocy w grach”, ale serwis nie przestanie chronić widzów YouTube przed treściami prezentującymi brutalność w świecie realnym.

Zniesienie ograniczeń wiekowych dla publikacji dotyczących gier, w których przemoc nie stanowi głównego tematu, może być trochę kłopotliwe dla rodziców, którzy zostawiają swoje dzieci sam na sam z YouTube. W końcu nie jest ważne to, jak długo jest ukazywana brutalność – ważniejsze jest jej natężenie. Z drugiej strony, nie od dziś wiadomo, że młodzież potrafi radzić sobie z różnymi zabezpieczeniami internetowymi – więc obłożenie nawet wszystkich materiałów z gier restrykcjami wiekowymi nie zdałoby się tu na wiele.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: