Japoński youtuber ugotował obiad na procesorze [WIDEO]

Japoński youtuber ugotował obiad na procesorze [WIDEO]
Newsy Technologie Wideo

Każdy, kto długo pracował lub grał na komputerze, wie, że po pewnym czasie sprzęt może się bardzo nagrzać. Youtuber z Japonii wpadł na nietypowy pomysł wykorzystania tego faktu i postanowił… ugotować sobie pełnowartościowy obiad na swoim CPU.

Autor kanału たれみみChannel opublikował niedawno materiał, w którym pokazuje nietypowe zastosowanie procesora AMD Phenom II. Youtuber używa go do przygotowania japońskiego curry.

Przyrządzenie curry to nie taka prosta sprawa – popularne w Kraju Kwitnącej Wiśni danie składa się z kilku składników: ryżu, sosu z mięsem i warzyw takich jak marchew, cebula i ziemniaki. Autor nagrania musiał się więc trochę nagimnastykować, aby to wszystko zrobić.

Youtuber monitował na bieżąco temperaturę procesora. Wideo z kuchennych rewolucji na AMD nie pokazuje całego procesu w czasie rzeczywistym – to by było pewnie trochę nudne, patrzeć przez parę godzin, jak pojedyncze składniki dania poddawane są obróbce termicznej. Autor trochę poskracał nagranie, przy czym zachował ogólne przesłanie dzieła, które brzmi: da się – i to nawet nie jako-tako. Fajny jest też soundtrack w tle – nadaje całości klimat.

Japończyk działa na YouTube’ie już od siedmiu lat, publikując głównie filmiki z poradami dotyczącymi montażu hardware i doboru odpowiedniego oprogramowania. Jednak to właśnie jego materiały kulinarne (że się tak wyrażę) cieszą się największą popularnością wśród widzów. Bo owszem – curry nie jest jedyną potrawą ugotowaną przez Japończyka na CPU. Nietuzinkowy youtuber w ten sam sposób przygotował wcześniej parę prostszych potraw, takich jak gotowane jajko, stek czy BBQ.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie