Xbox Series - kontroler

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Pojawiła się aktualizacja Xbox Series i XOne, a w niej przydatna nowość

Xbox Series i Xbox One otrzymały kolejną aktualizację oprogramowania. Microsoft wprowadził na swoje konsole bardzo przydatną nowość.

Przyszła pora na kolejną aktualizację systemów konsol Xbox Series i Xbox One. Microsoft tym razem wprowadził ważną nowość, która polepsza przystosowanie konsol dla osób niepełnosprawnych i ogólną wygodę. Dodatkowo zmian doczekała się aplikacja Xbox i dodano funkcję, która usprawni korzystanie z Grup.

Jeśli korzystacie z czatu grupowego, możecie teraz używać Text-to-Speech i Speech-to-Text. Obie opcje włączycie w ustawieniach konsoli. Po uruchomieniu, będziecie mogli dyktować konsoli wiadomość lub zamieniać tekst na mowę. Przyda się to osobom z niepełnosprawnościami, jak i graczom, którzy po prostu nie chcą lub nie mogą korzystać z mikrofonu.

Od teraz możecie też zmieniać kolejność wyświetlania Waszych Grup w menu konsoli. W zakładce funkcji pojawiła się ikona, która pozwoli Wam przeorganizować Grupy zgodnie z upodobaniem. Mała nowość, a cieszy.

Zmian doczekała się również aplikacja Xbox na urządzenia mobilne. Microsoft będzie w niej wyświetlał oficjalne posty z informacjami o nowościach. Wyświetlane wpisy można polubić, skomentować i udostępnić. Microsoft zapowiedział też, że zamierza wkrótce ponownie rozbudować aplikację.

Na dokładkę rozbudowano opcje kontroli rodzicielskiej. Jeśli Wasza pociecha gra po sieci ze znajomymi, możecie akceptować lub odrzucać zaproszenia od wszystkich graczy z poziomu aplikacji towarzyszącej.

Aktualizacja powinna być już dostępna do pobrania na wszystkich konsolach.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się