Polacy, zapłacicie więcej. Konsole Xbox Series X i S z nowymi cenami

Xbox Store ze skrajnie pożądaną i naprawioną funkcją
Xbox Series Xbox Series S

Konsole Xbox Series X i S oficjalnie podrożały. Jeszcze do niedawna ceny sprzętów były niższe o kilkadziesiąt złotych. Sprawa dotyczy ceny rekomendowanej, wypisanej bezpośrednio na stronie Microsoftu.

W momencie ogłoszenia premierowych polskich cen Xbox Series X i S można było ujrzeć w sieci kwoty rzędu odpowiednio 2 249 i 1 349 zł. W chwili pisania tego tekstu na stronie Xbox widnieją już inne kwoty – 2 349 zł (Series X) i 1 399 zł (Series S).

Nieznane są oficjalne powody podwyższenia cen przez Xbox. Powodów może być kilka – m.in. panująca w Polsce inflacja, wahania kursu euro i dolara oraz obecny popyt i podaż na konsole „zielonych”. Warto zauważyć, że w ostatnich dniach odnotowujemy w elektromarketach znacznie mniejszą liczbę dostaw PS5, kiedy to o zakup Xboxów obecnie nie należy się martwić, będąc polskim konsumentem. Bardzo możliwe, że wszystkie wymienione czynniki wpłynęły na podwyższenie o 100 i 50 zł cen XSX i XSS.

By być zawsze na bieżąco z najlepszymi ofertami, w tym na konsole Xbox Series, dobrze jest zaglądać do Działu Promocji. Staramy się, by jak najszybciej informować Was na temat najlepszych okazji z działu gaming i nie tylko właśnie za pośrednictwem wymienionej strony.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie