Microsoft też ma dość resellerów, dlatego o konsolę będzie łatwiej graczom

Xbox Series S i Xbox Series X
Xbox Series Xbox Series S

Producent konsol Xbox Series X|S chce ułatwić zakup sprzętu graczom. Oferuje on zupełnie nową usługę, która pozwoli dokonać zamówienia przy pomocy sprzętu ubiegłej generacji.

Braki konsol towarzyszą już od początku premier sprzętu. Problem dotyczy zarówno PS5 i Xbox Series X|S. Na domiar złego całej sytuacji nie pomagają resellerzy, czyli osoby chcące po prostu wzbogacić się na deficycie sprzętu, sprzedając go po zawrotnych cenach. Na szczęście ze świetnym pomysłem przychodzi Microsoft.

Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że po zakup nowej konsoli sięgną posiadacze maszyny z ubiegłej generacji. W związku z tym gigant z Redmond wpadł na wykorzystanie tego faktu poprzez możliwość złożenia zamówienia z poziomu Xbox One.

Ta specjalna usługa nosi nazwę Console Purchase Pilot i jest obecnie dostępna tylko i wyłącznie w Ameryce. Na miejscu graczy spodziewałbym się jednak, że w niedalekiej przyszłości ta sytuacja się zmieni. Mała dostępność sprzętu jest problemem globalnym i nie dotyczy tylko określonych rynków.

Myślę, że to świetny ruch ze strony Microsoftu. Na pewno powinno to przyczynić się do trafienia Xbox Series X|S w ręce większej ilości graczy. Dobrze byłoby jeszcze, gdyby z podobną inicjatywą wyszło Sony, ponieważ i ich konsola staje się często ofiarą resellerów.

Jeżeli planujecie w najbliższym czasie zakupić nową maszynkę do grania, zachęcamy do skorzystania z naszego działu z promocjami. Codziennie znajdziecie tam masę ciekawych ofert (w tym na PS5 i Xbox Series X|S), które pomogą Wam nie przejechać się na zawyżonych cenach.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie