Xbox Series X bez VR. Szef Xboksa wyjaśnia wcześniejszą wypowiedź

Pod koniec listopada 2019 Phil Spencer powiedział, że Xbox nie planuje wsparcia dla VR, bo “nikt o to nie prosi”. Teraz szef marki ponownie podejmuje temat, tłumacząc się z niezgrabnej wypowiedzi.

Po swojej listopadowej wypowiedzi Phil Spencer ustosunkowywał się już do niej, tłumacząc, że nie miał na myśli umniejszania wartości VR. W tym tygodniu w rozmowie z Gamertag Radio szef Xboksa ponownie podjął temat wirtualnej rzeczywistości, ponownie wyjaśniając, że w swoich wcześniejszych komentarzach na temat VR wcale nie miał na celu wyśmiewania tej technologii, chcąc jedynie potwierdzić, że Series X na pewno nie będzie z niej korzystać.

“Znam wiele osób, które pracują nad dobrymi – a nawet świetnymi – tytułami do VR i nie mówię, że im nie kibicuję. Moim celem było jedynie poinformowanie klientów, na czym skupia się nasza firma. Jeśli więc ktoś oczekuje, że na starcie Series X dostanie zestaw do VR, to nie – nie zamierzamy iść w tę stronę”, powiedział Phil Spencer. Zamiast tego Microsoft ma inne plany, związane głównie z rozwojem gier i usług – o czym szef Xboksa wspominał już niejednokrotnie.

Przedstawiciel firmy powiedział również, że zapewne w przyszłości technologia VR rozwinie się tak bardzo, że Xbox skorzysta z niej “bez zastanowienia”. Jednak na to fani konsoli Microsoftu będą musieli poczekać zapewne jeszcze przynajmniej parę lat.