Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Xbox Series X bez możliwości odczepienia podstawki. Chłodzenie zyska kosztem wyglądu

Okrągła podstawka Xbox Series X nie będzie mogła zostać zdjęta. Zabieg ten pozwoli konsoli uniknąć przegrzewania się.

Im bliżej premiery nowych konsol, tym więcej o nich wiemy. Prezentacja Xbox Series S nieco odwróciła uwagę od głównego modelu nowego sprzętu Microsoftu, jednak firma ujawniła właśnie informacje, które mogą nie spodobać się wielu graczom.

Na spodzie konsoli znajduje się okrągła podstawka, która skutecznie uniemożliwi ewentualne położenie Xbox Series X poziomo przy zachowaniu estetycznego wyglądu sprzętu. Microsoft od pierwszych prezentacji sugerował, że urządzenie zostało zaprojektowane do trzymania w pozycji pionowej, co wynika z projektu jego chłodzenia. Na poniższym filmie zaprezentowano symulację przepływu powietrza przez konsolę.

 

Jak widać, Xbox Series X docelowo ma pobierać powietrze od spodu, a następnie przepuszczać je przez całą obudowę i wyprowadzać górą tak, aby chłodzić wszystkie komponenty. Usunięcie podstawki uniemożliwiłoby sprawny przepływ powietrza i doprowadzało do przegrzewania się konsoli. Bardzo podobnie sprawa wygląda w przypadku PlayStation 5, które również powinno być trzymane pionowo.

Z problemem zbyt wysokich temperatur zmagał się sprzęt poprzedniej generacji i nic dziwnego, że producenci chcą je wyeliminować. Chyba każdy gracz ceni sobie chłodny i cichy sprzęt.

 

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się