Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Xbox Series S hamuje rozwój gier? David Cage jest bardzo zaniepokojony

Xbox Series S zdaniem deweloperów zahamuje rozwój gier. Twórcy uważają, że Microsoft popełniło ogromny błąd wydając słabszy wariant konsoli.

Nowe konsole reklamowane są głównie ogromną mocą. Producenci sprzętu chwalą się dobrą wydajnością nowych systemów, choć nieco bardziej sceptyczni w tej kwestii są twórcy gier.

David Cage – znany deweloper z Quantic Dream – stwierdził, że Xbox Series S stwarza liczne problemy dla twórców gier wideo. Wypowiedź pojawiła się w wywiadzie dla WCCFTech.

Wielu twórców woli konsole od komputerów, bo konsola posiada jeden zestaw komponentów, kiedy komputery mają ogrom konfiguracji, kart graficznych, sterowników, kontrolerów i tak dalej, co czyni proces produkcji skomplikowanym

Kiedy producent oferuje dwie różne konsole o innej specyfikacji, to istnieje duża szansa na to, że deweloperzy skupią się na tej słabszej tak, aby uniknąć wypuszczania dwóch wersji (gry – przyp. red.). Przyznam, że nie jestem fanem takiego stanu rzeczy. Myślę, że to mylące dla twórców, ale też samych graczy i choć rozumiem komercyjne pobudki tej decyzji, to wciąż myślę, że ta sytuacja jest problematyczna.

~David Cage

Trudno się nie zgodzić z opinią Cage’a. Xbox Series S faktycznie może sprawić, że gry będą wolniej się rozwijać. Przynajmniej te multiplatformowe.

PlayStation 5 nie ma takich problemów, bowiem tańsza wersja została pozbawiona jedynie czytnika płyt. XSS jest z kolei mniej pokaźny nie tylko pod względem rozmiarów, ale też specyfikacji.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się