Konsole Xbox Series S i X

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Xbox Series dostanie technologię podbijającą rozdzielczość i płynność w grach

Xbox Series zyskają wsparcie nowej technologii AMD FidelityFX Super Resolution. Wpłynie ona na płynność działania i wyświetlaną rozdzielczość wybranych gier.

Jakiś czas temu AMD zapowiedziało nową technologię – FidelityFX Super Resolution (FSR). Microsoft niedawno potwierdził wsparcie całego zestawu FidelityFX na swoich konsolach i właśnie ogłoszono, że Super Resolution również zawita na Xbox Series.

Na ten moment nie znamy konkretnej daty wprowadzenia wsparcia dla FSR. Microsoft zaznacza, że wkrótce opowie więcej na temat wykorzystania technologii w swoich nowych konsolach. Na razie musimy uzbroić się w cierpliwość.

W Xbox jesteśmy podekscytowani potencjałem technologii AMD FidelityFX Super Resolution, która jest kolejną świetną metodą dla deweloperów na zwiększenie liczby klatek na sekundę i rozdzielczości. Wkrótce będziemy mieli więcej informacji na ten temat

– komentuje Microsoft dla głównego oddziału IGN

AMD FidelityFX Super Resolution ma podobny cel, co NVIDIA DLSS, ale działa nieco inaczej. W skrócie – technologia Czerwonych pozwala na podbicie rozdzielczości wyświetlanego obrazu przy zachowaniu zadowalającej liczby klatek na sekundę. Oznacza to, że gry wspierające technologię mogą wyglądać i działać lepiej.

Rzecz jasna nie wszystkie nowe produkcje wesprą FSR. Niemniej obecność technologii na konsolach Microsoftu bardzo cieszy. Niewykluczone, że PS5 również w przyszłości wykorzysta FidelityFX. Póki co jednak nie ma na ten temat konkretnych informacji.

Poniżej znajdziecie krótki pokaz tego, co potrafi FidelityFX Super Resolution.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się