Microsoft szykuje Xbox Sebile. Nowy sprzęt mocno inspirowany PS5

Xbox szykuje nowy sprzęt. Sebile niczym PS5 | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC Xbox Series

Xbox podobno szykuje rychłą zapowiedź projektu Sebile. Będzie to nowy kontroler do Xbox Series i PC, który mocno zalatuje inspiracjami z PS5.

Od dawna mówi się o nowym sprzęcie MIcrosoftu ukrywającym się pod kodową nazwą Sebile. Projekt ten dotyczy rozbudowanej i ulepszonej wersji kontrolera do Xbox Series X/S i PC. Tom Warren w trakcie podcastu Xbox Era poruszył temat urządzenia. Jego zdaniem kontroler ma zostać wkrótce zapowiedziany.

Xbox Sebile inspirowany PS5

Już jakiś czas temu w sieci pojawiły się tajne dokumenty Microsoftu, które zwiastują nowość wprost od inżynierów amerykańskiej korporacji. Gigant z Redmond szykuje podobno odpowiedź na PS5 Pro w postaci Xbox Series X Brooklin (nazwa kodowa, zapewne się zmieni), czyli ulepszonej wersji konsoli. Więcej o możliwych ulepszeniach przeczytacie w tym artykule. Wraz z nią, na rynek trafić ma również Xbox Sebile – kolejna iteracja kontrolera.

Tom Warren wyjawił, że korporacja szykuje się do zapowiedzi kontrolera w maju bieżącego roku. Prezentacja odbędzie się jeszcze przed czerwcowym pokazem nowych gier producenta. Nie wiemy, czy jednocześnie dostaniemy też oficjalną zapowiedź konsoli, ale aktualnie firma raczej skupia się właśnie na kontrolerze. Ten ma oferować o wiele więcej funkcji, a przynajmniej tak twierdzi Microsoft w swoich wewnętrznych dokumentach.

Projekt Sebile odznaczać się ma przede wszystkim ulepszoną baterią (która nadal będzie wymienna w razie potrzeby) i lepszym wykonaniem w klasie „premium”. Dostaniemy także akcelerometr, modularne gałki, które zostaną dodatkowo wyciszone, wraz z innymi przyciskami. Na szczególną uwagę zasługują jednak wyraźne inspiracje rewolucyjnym DualSense do PS5 od konkurencji. Tym razem firma chce również zaoferować wbudowany głośniczek oraz precyzyjne, haptyczne informacje zwrotne. Poniżej znajdziecie slajd z prezentacji firmy, która w ubiegłym roku wyciekła do internetu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie