Xbox notuje rekordowe przychody i wygrywa z PlayStation w istotnym regionie

Xbox otrzyma
Newsy

Firma Xbox nie może narzekać na brak zainteresowania swoimi grami, konsolami i usługami. Growy oddział Microsoft pobił istotny rekord.

Jak podaje analityk DomsPlaying, choć w poprzednim kwartale przychód Xbox spadł o 7% (czyli około 259 milionów dolarów), Zieloni i tak zanotowali roczny przychód rzędu 16,22 miliarda dolarów. To najlepszy pod tym względem rok w historii gamingowej dywizji Microsoftu.

Co więcej, oficjalnie potwierdzono, że konsole Xbox Series przez trzy kwartały z rzędu sprzedawały się w Ameryce Północnej lepiej od PlayStation 5. Swoje trzy grosze do świetnego wyniku z pewnością dorzucił fakt, że konsole Microsoftu wciąż są lepiej dostępne od propozycji konkurencji.

Do tej pory sprzedaliśmy więcej konsol niż przy jakiejkolwiek poprzedniej generacji Xbox i przez trzy kwartały z rzędu byliśmy liderem rynku konsol nowej generacji w Ameryce Północnej.

– powiedział prezes Microsoftu Satya Nadella
Źródło: VideoGamesChronicle

Aktualna generacja konsol zaczęła się dla Microsoftu zdecydowanie lepiej od poprzedniej. Spora popularność Game Passa to jedno, ale również konsole Series cieszą się sporym zainteresowaniem i dobrymi opiniami.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie