Najpierw konsole, teraz kontrolery. Xbox potwierdza problemy z dostępnością padów

Xbox potwierdza problemy z dostępnością kontrolerów bezprzewodowych
Newsy Xbox Series XOne

Jeśli wkurzają Was już przedłużające się problemy z dostępnością konsol, pozwólcie, że doleję oliwy do ognia. Xbox potwierdza, że pojawiły się kłopoty z dostawami kontrolerów.

Choć pady do XOne nadal są dostępne do kupienia w Polsce bez większych problemów, kontrolerów do Series X oraz S nie jest już tak wiele. Sytuacja wygląda jednak dużo gorzej w Wielkiej Brytanii, gdzie – jak podaje VideoGamesChronicle – bezprzewodowych padów nie da się kupić u największych dystrybutorów.

Microsoft oficjalnie potwierdził, że problemy wynikają z „zakłóceń w dostawach”. Firma pracuje nad poprawą sytuacji, ale na razie nie wiadomo, kiedy należy spodziewać się pozytywnych zmian w dostępności kontrolerów.

Wiemy, że z powodu zakłóceń w dostawach trudno jest obecnie znaleźć bezprzewodowe kontrolery Xbox. Współpracujemy z naszymi partnerami produkcyjnymi i detalicznymi, aby jak najszybciej poprawić sytuację. Prosimy o sprawdzenie dostępności u lokalnych sprzedawców.

– potwierdził Microsoft w rozmowie z VideoGameschronicle

Użytkownicy forum ResetEra donoszą, że kontrolery firmy Xbox są trudne do zgarnięcia również we Francji, Szwecji, Australii, Holandii i Niemczech. Problem nie dotyczy więc tylko Wielkiej Brytanii i bardzo możliwe, że wkrótce będzie lepiej dostrzegalny również w Polsce.

Kłopoty z dostępnością kontrolerów to dość nietypowa sprawa. Mowa tu bowiem nie o limitowanych wydaniach padów, a standardowych urządzeniach, które można dostać w zestawie z konsolą. Oby Microsoft szybko zażegnał ten mini-kryzys.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie