Platynowe trofeum z logo Xbox

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Xbox chce mieć swoje „platyny”? Przedstawiciel firmy dał wyraźny znak

PlayStation ma swoje trofea, a Xbox osiągnięcia. Różni je to, że Sony ma dla graczy, którzy zdecydowali się na ukończenie gry w 100% specjalne trofeum, które wyróżnia się na tle pozostałych.

Przedstawiciel Xbox, Jason Ronald, potwierdził, że firma myśli nad wprowadzeniem pewnych urozmaiceń w nagradzaniu graczy. Korporacja chciałaby, aby każdy był zadowolony.

Problemem jest jednak fakt, że każdy gra w gry na swój sposób i Microsoft nie chce pomijać żadnego typu graczy – w tym tych, którzy nie chcą odblokowywać wszystkich osiągnięć.

Zdecydowanie słyszeliśmy takie opinie. Osiągnięcia to interesujący temat, ponieważ każdy gra w gry inaczej. Więc naprawdę zastanawiamy się, jak nagradzać ludzi za granie w sposób, w jaki chcą i w gry, w które chcą.

Są tacy gracze, którzy po prostu wolą grać w trybie wieloosobowym. Co robimy, aby ich nagrodzić, pokazać postęp i tego typu rzeczy? Są też inni ludzie, którzy lubią grać w masę różnych gier, więc jak możemy wyjść im naprzeciw i uszanować tę inwestycję? Są też ludzie tacy jak ja, którzy są perfekcjonistami i chcą zrobić wszystko w grze.

(…) Jest to zdecydowanie obszar, na temat którego słyszeliśmy pewne opinie. Nie mamy nic do ogłoszenia dzisiaj, ale zdecydowanie jest to dla nas najważniejsze, gdy patrzymy na to, co nadejdzie.

– powiedział Director of Project Managment Xbox, Jason Ronald, w podcaście Iron Lords

Na ten moment Xbox nie chce jednak niczego potwierdzać. Jason Ronald dał jasny sygnał, że korporacja słyszy prośby graczy i myśli nad odniesieniem się do nich. Na razie nie mamy pewności, że platformy Microsoftu otrzymają swoje „platyny”, choć wydaje się to być kwestią czasu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%