Xbox chce mieć swoje “platyny”? Przedstawiciel firmy dał wyraźny znak

Platynowe trofeum z logo Xbox
PC Xbox Series Xbox Series S XOne

PlayStation ma swoje trofea, a Xbox osiągnięcia. Różni je to, że Sony ma dla graczy, którzy zdecydowali się na ukończenie gry w 100% specjalne trofeum, które wyróżnia się na tle pozostałych.

Przedstawiciel Xbox, Jason Ronald, potwierdził, że firma myśli nad wprowadzeniem pewnych urozmaiceń w nagradzaniu graczy. Korporacja chciałaby, aby każdy był zadowolony.

Problemem jest jednak fakt, że każdy gra w gry na swój sposób i Microsoft nie chce pomijać żadnego typu graczy – w tym tych, którzy nie chcą odblokowywać wszystkich osiągnięć.

Zdecydowanie słyszeliśmy takie opinie. Osiągnięcia to interesujący temat, ponieważ każdy gra w gry inaczej. Więc naprawdę zastanawiamy się, jak nagradzać ludzi za granie w sposób, w jaki chcą i w gry, w które chcą.

Są tacy gracze, którzy po prostu wolą grać w trybie wieloosobowym. Co robimy, aby ich nagrodzić, pokazać postęp i tego typu rzeczy? Są też inni ludzie, którzy lubią grać w masę różnych gier, więc jak możemy wyjść im naprzeciw i uszanować tę inwestycję? Są też ludzie tacy jak ja, którzy są perfekcjonistami i chcą zrobić wszystko w grze.

(…) Jest to zdecydowanie obszar, na temat którego słyszeliśmy pewne opinie. Nie mamy nic do ogłoszenia dzisiaj, ale zdecydowanie jest to dla nas najważniejsze, gdy patrzymy na to, co nadejdzie.

– powiedział Director of Project Managment Xbox, Jason Ronald, w podcaście Iron Lords

Na ten moment Xbox nie chce jednak niczego potwierdzać. Jason Ronald dał jasny sygnał, że korporacja słyszy prośby graczy i myśli nad odniesieniem się do nich. Na razie nie mamy pewności, że platformy Microsoftu otrzymają swoje “platyny”, choć wydaje się to być kwestią czasu.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie