Xbox One ze wsparciem dla myszy i klawiatury? Dostęp do dysku PC z poziomu konsoli?

Integracja systemu Windows 10 z konsolą Xbox One może być o wiele bardziej zaawansowana niż wcześniej sądziliśmy.

Premiera systemu Windows 10 została zaplanowana na przyszły tydzień (29 lipca) i wraz z nią wszyscy będą mogli skorzystać z ciekawej funkcji, która przybliży PC oraz urządzenia przenośne z nowym OS-em do Xboksa One. Chodzi o opcję streamingu rozgrywki z konsoli na platformy z Windows 10.

Na tym jednak nie koniec, a integracja nowego systemu z XOne może w przyszłości jeszcze bardziej się zacieśnić. Phil Spencer, odpowiadając na pytania w serwisie Twitter, przyznał, że podoba mu się pomysł, aby z poziomu konsoli Xbox One gracze mieli dostęp do zasobów swojego peceta. Niestety szef działu Xbox nie powiedział nic więcej, lecz samo wyrażenie aprobaty dla takiej idei może już coś znaczyć.

Żeby przeglądanie zawartości dysku PC na konsoli było wygodne, przydałoby się oczywiście pełne wsparcie myszki i klawiatury dla Xboksa One. Co na to Spencer? Microsoft powinien w przyszłości się tym zająć!

Dajcie znać, co sądzicie o takich pomysłach, które w dosyć dużym stopniu mogą połączyć komputery oraz konsole. To dobra droga?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.