Xbox One Slim coraz bliżej? Oto jeden ze scenariuszy

Microsoft zapowiada, że 2016 będzie wielkim rokiem dla Xboksa.

Bloger Brad Sams, który specjalizuje się w sprzęcie od Microsoftu twierdzi, że jego źródła wewnętrzne dyskutują na temat lżejszej wersji Xboksa One. Mniejszy Xbox One będzie korzystać tylko z Windows Store Games i ma rywalizować z Apple TV – twierdzi bloger. Nie jest jednak jasne, czy te plany nie zostały już skasowane – dodaje Sams na łamach serwisu Petri.com.

Bloger zaznacza, że podobne informacje pojawiły się już w 2013 roku w okolicach premiery Xboksa One. Jak widać plany te nie doszły do skutku, ale nowy Xbox One Slim, jeśli o ile się pojawi, będzie w założeniach bardzo podobnym sprzętem do wcześniej planowanego.


Sams podaje jednak, że są małe szanse, jakoby Xbox One Slim miałby ukazać się w pierwszej połowie 2016 roku. Jeśli ostatecznie dojdzie do premiery tego sprzętu, bloger spodziewa się niższej ceny, co jest oczywiście zrozumiałe.

Microsoft zapytany przez serwis GameStop, nie potwierdził tych informacji. Niemniej jednak, doświadczenia graczy z ostatnich lat pokazują, że mniej więcej po 3 latach pojawia się mniejsza wersja premierowej wersji konsoli. Pozwala to zredukować koszty produkcji ze względu na zastosowanie tańszych podzespołów, jednocześnie będących mniej energochłonnymi. Zastanawiamy się też nad tym, czy przypadkiem Microsoft nie czeka na premierę nowego Nintendo NX, aby zobaczyć, w którą stronę pójdzie japoński producent i za sprawą Xboksa One Slim, stworzyć konkurencyjną platformę.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

15 Shares
Share15
+1
Tweet