Dwa kontrolery XONE: biały i czerwony.
0 komentarzy

Pady z Xbox One dostaną next-genową aktualizację

Xbox oficjalnie poinformowało, że kontrolery z konsol XONE otrzymają aktualizacje wzbogaconą ulepszeniami z padów XSX S | X.

Dzisiaj kontrolery Xbox One w wersji z Bluetooth, Xbox Elite Wireless Controller Series 2, a także Xbox Adaptive Controllers dostały wsparcie dla technologii padów XSX S|X. Na chwilę obecną patch jest dostępny wyłącznie dla użytkowników biorących udział w Xbox Insiders (Alpha Skip-Ahead oraz Alpha), jednak już wkrótce więcej graczy wypróbuje nowości. Ulepszenia poprawiają łączność kontrolera między urządzeniami, a także zmniejszają opóźnienia.

Microsoft niezmiennie od wielu lat wspiera kompatybilność wsteczną:

Wierzymy, że ważne jest zachowanie wstecznej kompatybilności z akcesoriami Xbox, które ludzie już mają w swojej kolekcji, ale również dostarczenie najlepszych doświadczeń z grania nieważne, w jaki sposób chcecie grać.

via News Xbox

Od teraz starsze kontrolery wspierają technologię Bluetooth Low Energy, poprawiającą kompatybilność między różnymi urządzeniami. Po instalacji patcha pad zapamiętuje jeden host Bluetooth oraz jeden host Xbox Wireless. Dzięki temu możemy za pomocą dwóch kliknięć przeskakiwać między połączonymi urządzeniami.

Co więcej, twórcy dodają do kontrolerów XONE technologię DLI (Dynamic Latency Input) znaną z XSX S|X, dzięki czemu zmniejszy się opóźnienie podczas gry. Rozgrywka powinna być bardziej responsywna, a input lag mniej wyczuwalny.

Jak Wam się podobają takie zmiany? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się