Phil Spencer potwierdza przenośny Xbox? “Czeka nas niesamowita przyszłość”

Xbox
Newsy Xbox Series

Chociaż na Xbox Games Showcase 2024 nie doczekaliśmy się prezentacji żadnego naprawdę “nowego” Xbooksa, to możliwe, że wkrótce zobaczymy coś całkiem interesującego. Phil Spencer w rozmowie z serwisem IGN zasugerował, że być może markę Xbox czeka naprawdę ekscytująca przyszłość. Czyżby chodziło o przenośną wersję sprzętu? Rzućmy okiem na to, co już wiemy.

Przenośny Xbox nadchodzi? Brak potwierdzenia

Jeżeli czekaliście na nowe Xboksy z okazji imprezy Microsoftu, to… Cóż, poniekąd wasze marzenia się spełniły, bo Microsoft zaprezentował aż 3 nowe warianty swojej konsoli. Co prawda brak wśród nich wersji Pro czy czegoś rewolucyjnego, a w zamian mamy nowe wariacje kolorystyczne i większe zasoby pamięci SSD. Będzie nowy Series X z dyskiem 2TB, Series X bez napędu (a więc tańszy), oraz Series S z wyczekiwanym SSD o pojemności 1TB. Gdzie rewolucja? Ano nie ma.

Nic jednak straconego, bo sam Phil Spencer w wywiadzie dla serwisu IGN stwierdził, że markę czeka “wyjątkowa przyszłość” i nadchodzi pora, aby usiąść i porozmawiać więcej o samej platformie. Dla wielu oznacza to jedno — nowe wcielenie sprzętu amerykańskiego giganta. Czy chodzi o wersję Pro? Niekoniecznie, bowiem coraz więcej mówi się o przenośnym Xboksie, który miałby być idealną maszynką do ogrywania produkcji z abonamentu Game Pass.

CEO dodał, że myśli, iż Microsoft potrzebuje swoją konsolę przenośną. Spencer wielokrotnie dawał wyraz temu, że lubi takie urządzenia. A stworzenie własnego jawi się jako pomysł idealny. Firma już od dawna uważa, że chce docierać ze swoim abonamentem i graniem w chmurze do graczy na całym świecie. Dedykowana maszynka do takich gier i usługi sprawdziłaby się znakomicie. Tym bardziej, gdy, póki co, największy konkurent w postaci Sony nie ma czegoś takiego.

Źródło: purexbox.com

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie