Xbox Game Pass - logo

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Chcesz kupić tanio Xbox Game Pass? Microsoft właśnie Ci to utrudnił

Jeśli przedłużacie abonament Xbox Game Pass w niższej cenie dzięki sposobom z Internetu, teraz będzie to trudniejsze. Microsoft ogranicza konwersję EA Play na XGP.

Game Pass bez ustanku przyciąga nowych graczy, a ci nowi użytkownicy często mogą zgarnąć abonament za dosłownie parę złotych. Dodatkowo oszczędni gracze mają parę sposób na przedłużenie abonamentu w niższej cenie.

Niestety dla takich graczy, Microsoft nieco utrudni zgarnięcie subskrypcji w okazyjnej cenie. Jeden ze sposobów na tani Xbox Game Pass Ultimate przewidywał kupno kodu na EA Play i przekonwertowanie go na XGP Ultimate. W efekcie, po konwersji rocznego EA Play, otrzymywaliśmy cztery miesiące Ultimate w niższej cenie.

Teraz się to zmienia. Microsoft ogranicza tego typu konwersje.

Członkowie Game Pass Ultimate mogą zrealizować kody EA Play na konsolę Xbox, ale automatycznie się one przeliczą i przedłużą subskrypcję Game Pass Ultimate. Jeden miesiąc EA Play przedłuży Game Pass Ultimate o 10 dni, a kod EA Play na rok przedłuży subskrypcję Ultimate o 2 miesiące.

– czytamy na stronie Microsoftu

W efekcie nieco trudniej będzie przedłuż subskrypcję w bardziej okazyjnej cenie. O ile z pewnością gracze i tak znajdą nowe sposoby, widać, że Microsoft powoli zabiera się za ograniczanie takich praktyk.

Jeśli szukacie Game Passa w dobrej cenie, obserwujcie nasz dział z promocjami. Często podrzucamy tam nowe okazje na abonament Microsoftu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się