Xbox Game Pass jeszcze taniej? Microsoft ma szykować nową opcję

Xbox Game Pass z nowymi limitami. Już w ten sposób nie oszczędzicie
PC Xbox Series Xbox Series S XOne

Xbox Game Pass to stosunkowo niedroga subskrypcja jak na to, co oferuje. Możliwe, że wkrótce z Game Passa będzie można korzystać jeszcze niższym kosztem, jeśli znajdziemy kilka osób do „pomocy”.

Game Pass może wkrótce zyskać subskrypcję rodzinną, która ma nieco przypominać rozwiązanie, które znamy chociażby z Netflixa – wskazują źródła Windows Central. Otrzymywalibyśmy subskrypcję dzieloną na pięć kont Xbox. Oczywiście łączny koszt rodzinnej subskrypcji będzie znacznie niższy niż gdybyśmy płacili za pięć osobnych kont z Game Passem.

Windows Central sugeruje, że „rodzinny” Game Pass może skorzystać z tego samego systemu, co Office 365. Choć w opisie usługi ujrzymy informację wskazującą, że z rodzinnej subskrypcji mogą korzystać tylko osoby mieszkające w tym samym domu, w praktyce wykorzystają go subskrybenci przebywający w tym samym kraju.

Wciąż pozostaje wiele niewiadomych. Jaka będzie konkretna cena subskrypcji rodzinnej? Czy gracze konsolowi i PeCetowi będą mogli opłacać tą samą rodzinną ofertę? Kiedy ujawnienie nowego planu Xbox Game Pass? Na razie wszystkie te pytania pozostaną bez odpowiedzi. Nie wiadomo, kiedy Microsoft ogłosi omawianą nowość, ale podobno nastąpi to w niedalekiej przyszłości. Miejcie jednak na uwadze, że to nadal nieoficjalne informacje. Zanim zaczniecie zbierać osoby do rodzinnej subskrypcji, warto poczekać na konkrety od Microsoftu.

Oferta dla rodzin to standard wśród dzisiejszych usług bazujących na subskrypcjach. Moim zdaniem Game Pass również potrzebuje podobnego rozwiązania. Sprawa jest o tyle ważna, że granie na jednym koncie to jednak inna para kaloszy niż oglądanie filmów czy seriali.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie