PC Game Pass pokaże Wam, ile potrzeba czasu na przejście danej gry. Microsoft ulepsza aplikację

Xbox Game Pass straci wkrótce kolejne gry. Macie niewiele czasu
Newsy PC

Aplikacja Xbox na PC doczekała się istotnych ulepszeń. Nie tylko wczyta się szybciej, ale pokaże Wam również czas potrzebny na przejście gry z Xbox Game Pass.

Microsoft cały czas ulepsza swoją aplikację Xbox na PC. Ta stanowi nie tylko naszą bibliotekę gier, ale jest też głównym źródłem dostępu do gier Xbox Game Pass na komputerach osobistych. Firma wyjaśnia we wpisie na blogu sporo nowości, których w końcu doczekali się gracze.

Bodaj największą „rewolucją” jest tutaj integracja apki ze stroną HowLongToBeat. Jeżeli ktoś nie wie – to specjalny serwis pozwalający publikować informacje dotyczące czasu przejścia danej gry. Użytkownicy chwalą się swoimi osiągnięciami, a serwis rozdziela je, rozróżniając na różne style gry.

Xbox Game Pass na PC znacznie się rozwija

Dzięki temu teraz gracze korzystający z obszernego katalogu gier w PC Game Pass mogą liczyć na wgląd we wspomniane informacje. Dowiemy się, ile potrzeba czasu an przejście danej produkcji, ile wynosi minimalna liczba godzin do obejrzenia napisów końcowych, ile zajmą ewentualne zadania poboczne czy inne style grania. Trochę tych informacji jest, także gracze mogą z góry stwierdzić, czy mają czas na daną pozycję.

Inne nowości to m.in. ulepszony czas ładowania apki. Mowa nawet o poprawie rzędu 15%.

Staramy się nadal poprawiać wydajność i niezawodność aplikacji. Dzięki najnowszej aktualizacji aplikacja uruchamia się teraz do 15% szybciej, a także wprowadziliśmy kilka poprawek, aby zapewnić lepszą reakcję podczas interakcji z kluczowymi elementami aplikacji. Liczba sesji bez awarii wzrosła do 99,9%, a liczba zgłoszeń graczy o grach, które nie zostały pobrane lub nie zainstalowały się pomyślnie, spadła prawie o połowę. Skupiliśmy się także na zwiększeniu trafności wyników wyszukiwania, a otrzymywanie wyników jest teraz szybsze nawet o 20%.

– wyjaśnia Microsoft we wpisie na blogu

Czyli możemy leczyć na większą niezawodność, szybkość i parę dodatkowych elementów. Poprawiono m.in. wgląd w kartę gier, dzięki czemu łatwiej będzie nam obejrzeć zwiastun czy udostępnione screeny.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie