Nowa gra w Xbox Game Pass. Jest tak dziwna, że twórcy udowadniają, że nie jest oszustwem

Xbox Game Pass z nową, dziwaczną grą | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC Xbox Series XOne

Xbox Game Pass wzbogacił się właśnie o nową grę. Tym samym jej twórcy udowodnili, że tytuł nie jest scamem, a faktyczną produkcją, w którą można grać.

Xbox Game Pass w ostatnim czasie oferuje coraz więcej świetnych gier do ogrania. Od niedawna możemy cieszyć się Resident Evil 2 Remake, a i luty zapowiada się naprawdę dobrze. Jedną z najciekawszych pozycji w styczniu jest jednak Palworld. Tytuł tak dziwny, że twórcy musieli obiecać, iż nie będzie oszustwem w stylu The Day Before.

Xbox Game Pass z Palworld w ofercie

Palworld to tytuł określony przez graczy i media jako „Pokemony ze spluwami” i w zasadzie oddaje to perfekcyjnie całe jestestwo tej produkcji. Mamy do czynienia mniej więcej z kolejną grą, w której trzeba chwytać i zajmować się małymi stworkami zwanymi tutaj „Pals”. I może ta idylla trwałaby wiecznie, gdyby nie zakusy „tych złych”, których musimy pokonać. I dokonamy tego nie tylko z pomocą podopiecznych, ale również i karabinów czy granatników.

Brzmi nieco kuriozalnie, ale to z pewnością jedna z najciekawszych gier dostępnych aktualnie w XGP. Twórcy określają ją jako „multiplayerowa gra survival w otwartym świecie z craftingiem” i faktycznie te elementy są tu mocno zarysowane.

Tytuł wygląda na tyle dobrze, że wielu graczy zaczęło się zastanawiać, czy nie jest kolejnym oszustwem. Dlatego też w FAQ na Steam twórcy odpowiadają na te oskarżenia, dając jasno do zrozumienia, że nie zamierzają nikomu zabierać pieniędzy albo przestać wspierać swojego potencjalnego hitu. „Palworld to typowa gra Steam – kupujesz ją raz i jest twoja na zawsze. Chociaż możemy rozważyć rozszerzenia po pełnej premierze, jest to rozmowa, którą wszyscy przeprowadzimy razem, jako społeczność, kiedy nadejdzie czas” – wyjaśnia studio.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie