Xbox Game Pass na PC zmienia nazwę

Xbox Game Pass na PC - logo Xbox
PC

Niespodziewanie usługa Xbox Game Pass na PC przechrzciła się, usuwając ze swojego „imienia i nazwiska” frazę „Xbox” i zastępując ją po prostu dwoma literami. Czy to na pewno dobry pomysł, aby pozbywać się nazwy firmy z własnego oznaczenia?

Tak więc wcześniej zwany Xbox Game Pass for PC przemianował się w PC Game Pass. Obecnie wszystkie kanały w social mediach wymienionej usługi przeszły już odpowiednią zmianę. Wygląda na to, że „zieloni” chcą jasno oddzielić od siebie te dwie usługi.

Sprawę skomentował m. in. analityk Ampere, Piers Holding-Rolls, który sam przyznał, że to najpewniej dobry pomysł, choć początkowo był do niego inaczej nastawiony.

Myślałem, że to żart, ale nie. To ma sens, aby stracić Xbox dla użytkowników PC, ale wtedy nadal jest Xbox Game Pass Ultimate, który zawiera tytuły PC i jest dostępny dla użytkowników PC

– napisał Piers Holding-Rolls na Twitterze

Teraz nazwa Xbox Game Pass Ultimate tym bardziej odpowiada temu, czym jest. To ostateczne wydanie, które łączy ze sobą benefity dwóch tańszych wariantów i dodaje do niego kolejne, np. granie w chmurze. Rzeczywiście w takiej formie można mówić o czymś ostatecznym/końcowym.

Xbox Game Pass na PC - nowe logo - PG

Warto zaznaczyć, że logo PeCetowego wydania subskrypcji dalej posiada znaczek dobrze kojarzony z marką Xbox, dlatego gracze nie powinni mieć problemu z rozpoznaniem, z czym mają dalej do czynienia.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie