Cena w dół. Xbox Game Pass i Live Gold tanieją w trzech regionach

xbox game pass
PC Xbox Series Xbox Series S XOne

Nowe, niższe ceny dotyczą subskrypcji Xbox Live Gold i Xbox Game Pass w różnych wariantach. Obniżka nie dotyczy Polski.

Microsoft jeszcze w czerwcu bieżącego roku zapowiadał, że ceny ich abonamentów Xbox mogą zostać obniżone. Wszystko ma na celu zachęcenie większej liczby graczy do korzystania z subskrypcji gamingowych.

Tańszy Xbox Game Pass i Live Gold

Nowe ceny dotyczą na razie wyłącznie trzech regionów: Chile, Hongkongu i Izraela. Chodzi tu o pakiety Xbox Live Gold, a także Xbox Game Pass w wersji na konsole i PC, a także wariantu Ultimate.

„Zieloni” starają się zachęcić do swoich flagowych usług większą liczbę graczy. Firma przygląda się po prostu konkretnym rynkom i stara dostosować ceny tak, aby nie były odbierane jako zbyt wysokie. Brzmi to dość zachęcająco, a już na pewno jest świetnym pomysłem marketingowym.

Musimy wprowadzać innowacje, aby przedstawiać nasze gry i usługi większej liczbie osób na całym świecie. Badamy też, jak wprowadzić nowe oferty subskrypcji Xbox Game Pass.

Wiceprezes korporacyjna, Liz Hamren w czerwcu 2021 roku

Dzięki nowym pomysłom Xbox’a, Microsoft powinien spodziewać się jeszcze większego zainteresowania swoimi usługami tam, gdzie obniża ceny. Poniżej znajdziecie dokładne zestawienie starych cen z nowymi w trzech, wspomnianych wyżej regionach. Dla przykładu — wariant Ultimate za miesiąc w Chile kosztował do tej pory 11 990 chilijskich pesos (około 60 zł). Teraz jego cena została obniżona do 7 990 chilijskich pesos, czyli około 40 zł. Analogiczne obniżki dotknęły też Hongkong i Izrael.

Źródło: VideoGameChronicle

Co ciekawe, jak twierdzi serwis VentureBeat, pakiet XGP Ultimate posiada aktualnie około 20 milionów subskrybentów. To sporo, jednak wciąż nie przynosi zysków. Firma obecnie skupia się na tym, aby udostępnić usługę większej liczbie graczy i wykłada olbrzymie pieniądze na nowy content. Dopiero później ma przyjść czas na odpracowywanie strat.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie