Gra-niespodzianka w Xbox Game Pass. Tytuł, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać

Xbox Game Pass z grą-niespodzianką. Tego nikt się nie spodziewał
Newsy PC Xbox Series XOne

Do usługi Xbox Game Pass wleciała właśnie nowa gra i jest to spora niespodzianka. Microsoft wcześniej nie chwalił się, że dorzuci tę pozycję.

Czy ktokolwiek spodziewał się nagłego ataku kóz? Dobra, żarty żartami, ale z pewnością nikt nie oczekiwał, że XGP dostanie nagle nową grę do oferty. Padło na tytuł, o którym w pewien sposób można mówić, że jest “przełomowy”. W końcu jest jednym z najbardziej popularnych “symulatorów” dostępnych na rynku. Co z tego, że w sumie z niego żaden “symulator”?

Wspomnianą nowością jest bowiem Goat Simulator, czyli na tyle memiczna, że aż bardzo popularna gra, w której wcielimy się w tytułową kozę. Trochę szkoda, że nie “trójka”, ale chyba nie można mieć wszystkiego. Całość jest naprawdę pastiszem swego rodzaju boomu na różnorakie symulatory. Koza w grze może i jest pozornie podobna do tej rzeczywistej, ale to, co robi, już zupełnie nie. Chyba że koza faktycznie jest w stanie wzniecić chaos w całym mieście, wyznawać kult szatana czy próbować dotrzeć do Księżyca. Ale co ja tam wiem…

Goat Simulator jest całkowicie głupią grą i szczerze mówiąc, prawdopodobnie powinieneś wydać swoje pieniądze na coś innego, takie jak hula-hoop, kupa cegieł, a może połączyć swoje pieniądze razem z przyjaciółmi i kupić prawdziwą kozę.

– zastrzegają sobie twórcy

W każdym razie nowa niespodzianka w Xbox Game Pass jest dostępna już teraz. Dostępna jest wersja gry w chmurze oraz na konsole Xbox. Zgaduję, że to tylko przedsmak nowości, jakie w kwietniu trafią do usługi. Pełne ogłoszenie oferty powinno nastąpić już niedługo. Mam raczej wysokie oczekiwania, szczególnie że tyle świetnych gier znika z XGP. Listę pozycji, z którymi najlepiej się pożegnać, znajdziecie w tym miejscu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie