Genialne tytuły znikają z Xbox Game Pass. Wielka strata dla abonentów

Xbox Game Pass niedługo straci siedem wyjątkowo udanych gier
Newsy PC Xbox Series XOne

Z Xbox Game Pass wylatują kolejne pozycje, a wśród nich parę naprawdę świetnych gier. Quantum Break to dopiero początek, a gracze muszą przygotować się czystkę obejmującą siedem pozycji.

Raz dają, a raz… odbierają (i to podwójnie!). Po ostatnim świetnym okresie dla abonentów Xbox Game Pass przyszła pora na “czystkę”. Na szczęście nie musicie się aż tak martwić, bo jednak usuwanych zostanie tylko 7 gier. Z drugiej jednak strony część z nich to naprawdę wyjątkowe tytułu. Na ogranie niektórych wciąż macie czas i jeżeli się pospieszycie, to zdecydowanie powinniście zdążyć.

Gry, które znikają z Xbox Game Pass:

  • Quantum Break
  • Life is Strange: True Colors
  • Moonglow Bay
  • Dungeon of Naheulbeak: The Amulet Of Chaos – Chicken Edition
  • The Long Dark
  • The Rift Breaker
  • Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction

Potencjalnie “największą stratą” jest Quantum Break. Tytuł w wielu elementach podobny do Control (bo też stworzony przez Remedy Entertainment). Twórcy mieli wyjątkowy pomysł połączenia go z serialem, co wyszło im w sumie średnio. Z drugiej jednak strony osobiście uwielbiam tę produkcję. Jasne, zebrała trochę batów, ale pod względem fabuły, gwiazdorskiej obsady czy radości ze strzelania i wykorzystywania fizyki w walce jest tu co niemiara. Na szczęście tytuł da się przejść w 8-10 godzin. Nie wiemy, kiedy wymienione gry znikają z XGP, ale zapewne w ciągu kolejnych dwóch tygodni.

Tylko że Quantum Break nie jest jedyną perełką, która wylatuje z XGP. Life is Strange: True Colors może nie jest sequelem idealnym, ale to wciąż kolejna świetna historia melodramatyczna w świecie Life is Strange. Jakby tego było mało, nie zagramy też w The Long Dark, czyli jeden z najbardziej klimatycznych i przerażających survivali, jakie kiedykolwiek wyszły. Być może niektórzy poczują się zawiedzeni brakiem Rainbow Six Extraction, czyli spin-offem cenionego cyklu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie