Xbox Game Pass

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Xbox Game Pass bije rekordy popularności. Liczba subskrybentów robi wrażenie

Xbox Game Pass może pochwalić się gigantyczną bazą użytkowników. Usługa Microsoftu bije kolejne rekordy popularności i przyciąga coraz więcej graczy.

Poprzedni rok był szalenie istotny dla całej branży gier wideo. Poza świetnymi grami doczekaliśmy się też ogromnego rozwoju wielu usług i debiutu konsol nowej generacji konsol.

Jednym z najważniejszych elementów ostatnich dwunastu miesięcy bez wątpienia jest ogromna ewolucja Game Passa, który stał się tym samym najpopularniejszą tego typu subskrypcją na rynku. W końcu poznaliśmy konkretną liczbę aktywnych użytkowników.

Microsoft potwierdził, że Xbox Game Pass przyciąga aktualnie aż 18 milionów subskrybentów. To bardzo imponujący wynik jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że cena usługi nie jest wcale taka niska.

Na Game Passie sukces Microsoftu się nie kończy. Jak możemy wyczytać w ogłoszeniu firmy, gamingowy segment giganta z Redmond wygenerował w 2020 roku ponad 5 miliardów dolarów dochodu. Oczywiście przyczynił się do tego między innymi sukces XGP.

Choć Xbox Series sprzedały się gorzej od konkurencyjnego PS5, to i tak nowe konsole Microsoftu zaliczyły najlepszy start w historii firmy. Zdecydowanie pomogła w tym pandemia, która umożliwiła graczom poświęcanie większej ilości czasu na swoje hobby.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%