Xbox przejmie From Software – głosi głupiutka teoria fanów

Elden Ring i logo Xbox
Newsy PC Xbox Series Xbox Series S XOne

Niektórzy fani From Software twierdzą, że Xbox może przejąć japońską firmę. Rzekomy dowód? Mieczyk na półce Phila Spencera – naprawdę.

Szef gamingowego oddziału Microsoftu pojawił się na rozdaniu growych nagród BAFTA 2022. Spencer wystąpił na tle swoich półek z przeróżnymi gadżetami, w tym ściśle limitowaną repliką miecza z Elden Ring. Po sieci krążą pogłoski, że to z całą pewnością oznacza, że Microsoft planuje przejąć twórców Elden Ring. Wszystko super, ale nie ma to żadnego sensu.

From Software jest obecnie związane z firmą Kadokawa. Aby kupić studio, Microsoft musiałby albo kupić całą Kadokawę, albo dogadać się z korporacją, aby w ogóle móc prowadzić negocjacje w sprawie ewentualnego przejęcia zespołu. Co więcej, japońskie prawo mocno ogranicza przejęcia firm z kraju kwitnącej wiśni przez gigantów spoza jego granic. Bardzo mało prawdopodobne, aby Microsoft zyskał zgodę na przejęcie Kadokawy czy nawet samego From Software.

Jak więc powstała taka plotka, skoro nie ma większego sensu? Ano stąd, że w podobny sposób Phil Spencer zajawił istnienie Xbox Series S na dłuższą chwilę przed premierą konsoli. Po ujawnieniu sprzętu okazało się, że konsola leżała sobie na półce Phila Spencera na kilka miesięcy przed ogłoszeniem i przypadkiem (lub też nie) pokazał on ją w trakcie jednego z wystąpień. Od tamtego czasu w sieci co jakiś czas pojawiają się podobne plotki. Jedna pogłoska dotyczyła na przykład przejęcia Kojima Productions, na co miałaby wskazywać obecność maskotki studia na półce Spencera.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie