Pamiętajcie, jak PlayStation śmiało się z Xbox One? Microsoft przyznaje, że to zabolało

PlayStation- kadr z filmu wyśmiewającego używane gry na Xbox One
XOne

Niedaleko Xbox One zasugerowano, że konsola nie pozwoli na uruchamianie używanych gier. PlayStation w odpowiedzi wypuściło film, który z miejsca stał się viralem i mocno nakręcił krytykę wycelowaną w kontrowersyjne rozwiązanie.

Teraz, po latach, szef marketingu Xbox, Aaron Greenberg, przyznał, że wypuszczenie filmiku było momentem, kiedy sprawy przybrały naprawdę “paskudny” obrót. Nic dziwnego – odzew w Internecie był naprawdę ogromny.

Rzeczoną sytuację skomentował również Mike Mika, który też miał okazję współpracować z Microsoftem.

Sony wytoczyło wszystkie działa z natychmiastową odpowiedzią w kierunku Xbox One. Twoja gra jest twoją grą. Jesteś jej właścicielem. Możesz ją sprzedać. Możesz ją wymienić.
To było brutalne.

– powiedział Mike Mika, były szef Backbone Entertainment, w dokumencie Power On

Wspomniany materiał Sony możecie zobaczyć poniżej. Jest bardzo krótki, ale przy tym szalenie wymowny.

Żarty żartami, ale kto wie, może gdyby nie odzew ze strony graczy, konsole Xbox dziś nie wspierałyby używanych gier? Jakby nie patrzeć, pudełkowe wydania z drugiej ręki do dziś są bardzo, bardzo popularne i aż trudno wyobrazić sobie konsolę, która nie wspiera takiego rozwiązania.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie