Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Xbox Elite Series 1 i 2 wadliwe? Pozew zbiorowy nabiera rozpędu

Xbox Elite Series to bardzo funkcjonalne, drogie i jednocześnie dość problematyczne kontrolery. Microsoft musi bronić swojego sprzętu w sądzie.

Nie tylko Nintendo wpadło w kłopoty, które swoje rozwiązanie znajdą na drodze sądowej. Microsoft musi bronić swoich flagowych kontrolerów, które okazują się być nie tylko drogie, ale też bardzo awaryjne.

Podobnie jak w przypadku Big N, tak i tutaj problemem okazują się być gałki kontrolerów, które mimowolnie poruszają postacią w grze.

Pierwotnie rozpoczęta w kwietniu tego roku sprawa nabrała teraz rozpędu. 2 października do sądu wpłynęły nowe dowody na to, że Microsoft sprzedaje sprzęt z występując, bardzo powszechnie wadą analogów.

Zdjęcie będące dowodem w rozprawie
Źródło: VideoGamesChronicle

Pozew zawiera wzmiankę o tym, że Microsoft jest świadome istniejącego problemu. Firma miała otrzymać wiele zażaleń na „driftujące” analogi i pomimo tego nie naprawiła fabrycznych niedociągnięć. Dodatkowo sprawa dotyczy też podstawowych kontrolerów Xbox One, które mają podobny problem.

Pozywający domagają się nie tylko odszkodowań, ale też publicznego poinformowania użytkowników o istniejących wadach.

To dość uczciwe rozwiązanie sprawy. Reklamowanie swoich kontrolerów jako „elitarne” i „pro” w momencie, kiedy są one mocno awaryjne jest zwyczajnie nie na miejscu. Ciekawe, czy niezadowolonym klientom uda się dopiąć swego i Microsoft zmuszony będzie przyznać się do winy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się