Xbox nie ma dobrych wieści dla graczy, którzy chcą więcej wstecznie kompatybilnych gier

Gry z wstecznej kompatybilności Xbox
Xbox Series Xbox Series S XOne

Xbox dodał wczoraj ponad 70 gier do biblioteki wstecznie kompatybilnych. Ich listę znajdziecie w tym miejscu, a poza aktualizacją oferty pojawiły się też mniej pozytywne wieści.

Potwierdzono, że najnowsze dodatki do zestawu wstecznie kompatybilnych gier są też tymi ostatnimi. Oznacza to, że konsole Xbox nie zyskają wsparcia kolejnych klasyków, a przynajmniej niczego takiego nie ma w planach.

Powodem decyzji jest fakt, że Microsoft nie ma już możliwości technicznych do uzupełniania zestawu klasycznych gier, a kolejną przeszkodą są także licencje.

To najnowsze i ostateczne dodanie ponad 70 tytułów do programu wstecznej kompatybilności było możliwe tylko dzięki pasji i opiniom społeczności. (…)
Podczas gdy nadal koncentrujemy się na zachowaniu i ulepszaniu formy sztuki gier, osiągnęliśmy limit naszych możliwości wprowadzania nowych tytułów do katalogu z przeszłości z powodu ograniczeń licencyjnych, prawnych i technicznych. Dziękujemy za bycie częścią tej podróży z nami.

– czytamy na stronie Xbox Wire

Jeśli korzystacie ze wstecznej kompatybilności na swojej konsoli, raczej i tak nie macie powodów do narzekań. W ręce graczy oddano całą masę tytułów. Choć wciąż brakuje wśród nich takich klasyków jak chociażby Lolipop Chainsaw, rekompensuje to reszta dostępnych gier.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie