Xbox Cloud Gaming dostanie wreszcie wsparcie dla myszki i klawiatury

Xbox Cloud Gaming - grafika
Mobile Newsy PC Xbox Series XOne

Xbox Cloud Gaming ma dostać wsparcie myszki i klawiatury. Twórcy gier z rozwiązania mogą korzystać już teraz, ale globalne wsparcie pojawi się potem.

Xbox ulepsza swoją funkcję odpalania gier z chmury. Już jakiś czas temu jeden z projektantów Microsoft Flight Simulator zdradził, że dodanie myszki i klawiatury jest priorytetem firmy. Tylko że trochę czasu od tych zapewnień minęło, a konsolowi entuzjaści nieodzownych towarzyszy graczy PC musieli długo czekać. Wiele wskazuje na to, że niebawem sytuacja się zmieni. Ba, niektórzy deweloperzy mogą już teraz dodawać taką opcję do swoich gier.

Xbox Cloud Gaming i myszka z klawiaturą

W najnowszym wideo od Xboksa Morgan Brown, inżynier odpowiedzialny za „chmurzaste” rozwiązanie, podkreśla, że już niedługo możemy spodziewać się oficjalnego wspierania myszy i klawiatury. Niestety i tak troszkę musimy na to poczekać, jeżeli chodzi o globalne wsparcie dla całej usługi. Brown już teraz zachęca deweloperów, aby dodawali możliwość grania za pomocą klasycznego zestawu.

Xbox obsługuje klawiaturę i mysz już od kilku lat, a my pracujemy nad dodaniem tej funkcji do strumieniowania dla użytkowników komputerów PC. Możesz jednak zacząć dodawać ją do swoich gier już teraz, a konsolowi użytkownicy klawiatury i myszy z pewnością to docenią. Po zakończeniu dodawania funkcja ta będzie podświetlana w strumieniowaniu.

podkreśla Morgan Brown z Xbox

Dzięki temu fani gryziona i klawiatury będą mogli grać w strumieniowane gry z Xbox właśnie za pomocą tych peryferiów. Warto zaznaczyć, że chodzi tu o gry odpalane z Xboksa, a nie z PC. Biblioteka Xbox Cloud Gaming ma cały czas się rozwijać. Zapewne w niedługim czasie poznamy więcej gier, które skorzystają z tego rozwiązania.

Brown w swoim wideo podkreślił także, że inżynierowie starają się jak najbardziej uatrakcyjnić doświadczenie dla graczy. Oznacza to, że ruszają nowe narzędzia pozwalające na obniżenie opóźnienia w strumieniowaniu. Nowe API ma przynieść nie tylko większy komfort, ale też zagwarantować całkiem niezłą rozdzielczość. Oby tylko tak dalej, bo XCG wygląda coraz okazalej.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie