Xbox ma pracować nad kooperacyjną grą, która przypomina sporą markę Capcomu

Xbox - logo na tle rozmazanego zrzutu ekranu Monster Hunter World
PC Xbox Series Xbox Series S XOne

Według najnowszych doniesień znanego informatora branży growej Xbox ma pracować wraz z Certain Affinity (pomoc przy Left 4 Dead i DOOM) nad grą kooperacyjną podobną swoimi założeniami do serii Monster Hunter.

W najnowszym odcinku Giant Bomb (na ten moment dostępny za paywallem) Jeff Grubb podzielił się wieściami odnośnie tajemniczego projektu Xbox-a. Według niego firma chce poszerzyć znacznie zakres gier oferowanych w Game Passie, by dotrzeć do jeszcze większej grupy odbiorców.

Grubb twierdzi, że po prostu taniej jest Xboxowi zlecić stworzenie własnej produkcji podobnej do Monster Huntera, niż wprowadzić do Game Passa którąś z obecnych odsłon Capcomu. Zresztą Monster Hunter World najnowszą grą z tej serii już nie jest, a Rise jest dostępne jedynie na Switchu oraz PC. Być może jest to za mało, ponieważ wtedy posiadacze konsol „zielonych” mogliby się poczuć poszkodowani względem PeCetowców.

Co ciekawe, 2 lutego 2021 roku na stronie Certain Affinity pojawił się wpis o tym, jak to firma jest podekscytowana pracą nad projektem opartym o zupełnie nowe IP.

Budowaliśmy ten projekt przez ostatnie kilka lat. Jesteśmy zachwyceni, że podpisaliśmy umowę na prowadzenie prac nad naszym najbardziej ambitnym tytułem do tej pory. Ta gra to nasza kreatywna wizja, którą chcemy poprowadzić, a nasz zespół jest do niej wyjątkowo pasjonująco nastawiony.

– pisze Max Hoberman, założyciel i CEO Certain Affinity, na stronie studia

W związku z powyższą wiadomością, jeśli przeciek Grubba się potwierdzi, niedługo wszyscy powinniśmy więcej usłyszeć o domniemanej grze. Macie ochotę na kolejny tytuł o polowaniu na drapieżne stwory?

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie