Nowa aktualizacja Xbox doda pożądaną przez fanów calaków funkcję. Oto czerwcowe nowości

Xbox Cloud Gaming - logo - PG
Newsy Xbox Series XOne

Xbox w końcu zajął się nierzadko irytującymi ukrytymi osiągnięciami. Czerwcowa aktualizacja wprowadza także parę innych zmian i ulepszeń.

Fani calakaów – łącznie się! Nowa aktualizacja zmierzająca na konsole Xbox dodaje niezwykle istotną funkcję. Teraz każdy będzie mógł podejrzeć ukryte osiągnięcia. O ile, rzecz jasna, nie boi się spoilerów. To jednak dość konieczna zmiana sprzyjająca tym, którzy lubią kończyć gry na maksa.

Deweloperzy od dawna stosują „ukryte osiągnięcia”. Są to trofea z niedostępnym opisem czy innymi szczegółami, które gracze muszą odkryć samemu. Ma to oczywiście sens – przede wszystkim ukrywa się w ten sposób niechciane spoilery z gier. Niektórzy lubią nawet samemu odkrywać wszystko to, co deweloperzy ukryli w swoich pozycjach. Czasami jednak wymagało to poświęcania sporej ilości czasu.

Xbox ze sporym ułatwieniem

Istnieje jednak sporo internetowych narzędzi, dzięki którym możemy wyśledzić to jedno osiągnięcie, które spędza nam sen z powiek. Użytkownicy PS4 od 2016 mają opcję podglądania ukrytych trofeów. Teraz to samo narzędzie trafić ma do posiadaczy konsol Xbox. Będziemy musieli jedynie kliknąć na ukrytego „acziwka”, aby go odsłonić i móc przeczytać dostępną tam treść.

Dzięki temu poznamy nazwę danego trofeum, opis i to, co musimy spełnić, aby go zdobyć. Pojawi się również widoczny Gamerscore. Co ciekawe, nowa funkcja ma być dostępna nie tylko na konsolach Xbox Series X, S lub Xbox One. Po czerwcowej aktualizacji skorzystamy z niej również w aplikacjach na smartfony, PC, a także w Xbox Game Bar.

Jeśli nie masz nic przeciwko spoilerom i chcesz uzyskać podpowiedź na temat któregoś z osiągnięć w grach, w które grasz, możesz łatwo znaleźć szczegóły tajnych osiągnięć na swoim Xboksie. W grze otwórz przewodnik i przejdź do Aktywność w grze > Osiągnięcia. Gdy zobaczysz tajne osiągnięcie, możesz teraz ujawnić szczegóły, takie jak tytuł, opis osiągnięcia i wynik Gamerscore. A po zerknięciu możesz wrócić i ukryć je lub kontynuować wyświetlanie szczegółów.

– czytamy na blogu Xbox

Nowa łątka ma również poprawić parę pobocznych elementów. W tym możemy oczekiwać „poprawy szybkości i niezawodności wykrywania dostępnych aktualizacji, zarówno w kolekcji, jak i przy uruchamianiu gry”. Teraz nie powinniśmy już mieć problemów z automatycznym wykrywaniem lub pobieraniem aktualizacji.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie