Nowe wieści o X-Men ’97. Kiedy wyjdzie kontynuacja kultowego serialu?

Wolverine w serialu animowanym X-Men
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Premiery/zapowiedzi Seriale Uniwersum

Pojawiły się nowe informacje na temat kontynuacji kultowej kreskówki z lat 90. X-Men ’97 zawita na Disney+ już w przyszłym roku.

Producenci związani z tytułem, Eric i Julia Lewald, zdradzili nieco na temat nadchodzącego serialu animowanego. Za pośrednictwem portalu LRM Online ujawniono, że 1. sezon X-Men ’97 będzie liczył 10 odcinków i wyjdzie latem 2023 roku. Niestety nadal nie wiadomo nic o fabule serialu; jako że ma to być bezpośrednia kontynuacja tytułu z lat 90., możemy jednak liczyć na podjęcie niektórych starszych wątków.

Oprócz Erica i Julii Lewald, którzy pracowali już przy oryginalnej kreskówce, w produkcję zaangażowano również Beau DeMayo. Dawny scenarzysta Wiedźmina i anime Wiedźmin: Zmora Wilka jest tu showrunnerem. Gdy tylko będzie to możliwe, twórcy planują zatrudnić w obsadzie głosowej aktorów, z którymi współpracowali w latach 90.

O planach wznowienia serialu mówiono już w 2019 roku, lecz ostatecznie animację wraz z nowym tytułem zapowiedziano podczas zeszłorocznego Disney+ Day, co rozbudziło oczekiwania tych nieco starszych fanów. X-Men: The Animated Series ma już bowiem status serialu kultowego; dla wielu osób, w tym także autorki tekstu, stał się wstępem do świata Marvela. Tym bardziej cieszy zatem pomysł, by stworzyć kontynuację produkcji i podjąć akcję dokładnie tam, gdzie została przerwana w 1997 roku.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie