Nowa wyprzedaż Steam to “Rozróba Rozwałek”. Co kupimy na kolejnej tematycznej promocji?

Steam Summer Sale 2023 - znamy datę i wiemy, czego się spodziewać
Newsy PC

Wyprzedaż Steam to wielkie święto graczy. Obecnie nie trwa żadne większe wydarzenie, ale we wrześniu możemy przygotować się na “Rozróbę Rozwałek”. Że jak?

Zanim jednak przejdziemy do “rozróby”, musimy przygotować się na Steam Survival Fest. W dniach 1 – 8 sierpnia będziemy mogli zaopatrzyć się w survivalowe pozycje ze zniżką. Dopiero po tym możemy liczyć na “Rozróbę Rozwałek”. Rozpocznie się ona 19 września o godzinie 19:00 i potrwa do tej samej godziny, ale 26 września. Ogłoszenie tej wyprzedaży Steam znajdziemy na samej platformie.

Kolejna wyprzedaż Steam stawia na akcję

Dziwna nazwa wyprzedaży po polsku kompletuje się z jej angielskim odpowiednikiem (“Bash Bash Sale”) i zdradza równie niewiele. Na szczęście Valve uchyliło rąbka tajemnicy. Wiemy, że chodzi tu po prostu o gry, które kładą nacisk na nawalanie się siekierami (lub, jak kto woli, walkę w zwarciu). Chodzi więc o wszelkie produkcje, w których głównym daniem jest walka za pomocą broni białej lub też własnych pięści.

Steam podkreśla, że znajdziemy tu m.in. pozycje hack’n’slash, slashery, musou, gry akcji czy inne warianty spełniające powyższe kryterium. Co ciekawe, pozwolono tutaj na delikatne odstępstwa od wytycznych. Mają pojawić się także przecenione gry, nie w pełni pokrywające się z tematem wyprzedaży. Tutaj wszystko zależeć będzie od dodatkowych kryteriów jak m.in. obecności elementów RPG, trzecioosobowej rozgrywki, strzelania/ bicia się/ siekania mieczami czy nawet “systemu rankingowego graczy”.

Co ciekawe, dostaniemy również parę ciekawych zapowiedzi i możliwość przetestowania wersji demo. Szczegółów na ten moment nie znamy, ale być w niedługim czasie sami deweloperzy zaczną chwalić się obecnością własnych gier na wyprzedaży. Zanim to jednak nastąpi, musimy uzbroić się w cierpliwość, bo do września trochę czekać trzeba. Po “Rozróbie Rozwałek” odbędzie się kolejna edycja Steam Next Fest.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie