Wymagania sprzętowe GTA V (Grand Theft Auto V) na PC

Konfiguracja i wymagania sprzętowe gry GTA V na PC. Szczegóły odnośnie karty graficznej, procesora, pamięci i systemu operacyjnego.

GTA V (Grand Theft Auto V) na PC potrzebuje mocnego komputera. Wymagania sprzętowe gry GTA V są wysokie i aby mieć dostęp do najwyższych ustawień graficznych, niezbędny jest wydajny procesor i nowoczesny układ graficzny. Minimalne oraz rekomendowane wymagania sprzętowe Grand Theft Auto V potrafią zaskoczyć po latach wielu użytkowników komputerów.

Wymagania sprzętowe GTA V (Grand Theft Auto V) – minimalne:

  • Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz (cztery rdzenie) lub AMD Phenom 9850 2.5 GHz (cztery rdzenie);
  • Karta graficzna: GeForce 9800 GT (1 GB pamięci) lub Radeon HD 4870 (1 GB pamięci);
  • Pamięć RAM: 4 GB;
  • System: Windows Vista, Windows 7 SP1, Windows 8 lub Windows 8.1 (wszystkie 64-bitowe).

Wymagania sprzętowe GTA V (Grand Theft Auto V) – rekomendowane:

  • Procesor: Intel Core i5 3470 3.2 GHz (cztery rdzenie) lub AMD X8 FX-8350 4 GHz (osiem rdzeni);
  • Karta graficzna: GeForce GTX 660 GT (2 GB pamięci) lub Radeon HD 7870 (2 GB pamięci);
  • Pamięć: 8 GB;
  • System: Windows 7 SP1, Windows 8 lub Windows 8.1 (wszystkie 64-bitowe).

Wymagania sprzętowe GTA V przekładają się na jakość gry. Produkcja od strony graficznej prezentuje się bardzo dobrze. Dostępne jest również na nią wiele interesujących modów, które jeszcze bardziej ulepszają stronę wizualną gry od Rockstar. Aby jednak użyć modów graficznych, trzeba spełniać dodatkowe wymagania sprzętowe.

Posiadając komputer wyposażony w procesor wyposażony w procesor Inter Core i5 o częstotliwości 3.2 HGz oraz kartę graficzną GeForce GTX 660 GT z pamięcią 2 GB RAM, można uzyskać dobry wynik wydajności. Spełniając takie wymagania sprzętowe GTA V, gra wygląda bardzo dobrze i zapewnia płynną rozgrywkę na wysokich ustawieniach.

Producent zadbał też o graczy posiadających słabszy komputer. Do uruchomienia GTA V w ustawieniach z niskimi detalami, wystarczy spełnić minimalne wymagania sprzętowe, w których konieczne jest posiadanie przynajmniej procesora Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz i karty graficznej Radeon HD 4870 z pamięcią 1 GB RAM.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.