World War Z – cena spada, dzięki… Epic Games Store

Przejmowanie kolejnych gier na wyłączność przez Epic Games Store nie każdemu przypadło do gustu. W przypadku Metro Exodus nie obyło się bez próby bojkotu (w wielu przypadkach zapewne udanej), podobnie jest z nadchodzącym World War Z.

World War Z to kolejny tytuł, który pojawi się wyłącznie w Epic Games Store. Pecetowa społeczność podeszła do takiej decyzji z mieszanymi uczuciami. Tradycyjnie, jednym jest to zupełnie obojętne, gdzie kupią grę. Druga grupa nie może znieść tego, że tytuł nie zasili ich biblioteki na Steam i postanawiają w ogóle go nie kupować.

Sytuacja jest kłopotliwa dla wydawcy i producenta, którzy wkładają w World War Z finansowe środki i po to decydują się na Epic Games Store, by mieć większy niż na Steam procent ze sprzedaży. Sklep twórców Fortnite pobiera bowiem mniejszą prowizję od sprzedanych egzemplarzy niż platforma Valve. Lecz cóż z tego, skoro niechęć części graczy i tak może sprawić, że deweloperzy zarobią mniej?

Sprawę zdecydował się skomentować sam Matthew Karch, dyrektor generalny Saber Interactive, czyli studia odpowiadającego za World War Z. Zaznacza on w specjalnym komunikacie, że nie tylko deweloperzy zyskają na ekskluzywności w Epic Games Store, lecz również gracze. A niektórych nic nie przekonuje tak, jak realne pieniądze.

Po pierwsze, tworzenie gier jest kosztowne, a dzięki możliwości zatrzymania 88% zamiast 70% dochodu ze sprzedaży możemy zainwestować więcej funduszy w rozwój gry World War Z – zaznacza Matthew Karch.

Po drugie, sporą część zaoszczędzonych pieniędzy przekażemy Wam, czyli graczom. Od teraz (w dniu premiery 16 kwietnia i w kolejnych dniach) w sklepie Epic Games obowiązywać będzie niższa cena gry World War Z w wysokości 34,99 USD. Każdy gracz, który zakupił grę w przedsprzedaży w cenie 39,99 USD, otrzyma zwrot 5 USD. Ogromnie cieszy nas, że możemy podzielić się z Wami oferowanymi przez sklep Epic Games korzyściami, które są tak przyjazne twórcom. Z niecierpliwością czekamy na dzień, w którym będziecie mogli zagrać w naszą grę – dodaje.

Cena World War Z spadła już w Epic Games Store z 99 zł na 89 zł. Czy taki argument Was przekonuje? Premiera gry jest zaplanowana na 16 kwietnia. Zagramy nie tylko na PC, lecz również na PlayStation 4 i Xbox One.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.