Oto powód, dla którego warto będzie przejść Wolfenstein II nie tylko jeden raz

O nowych postaciach w grze oraz tych znanych…

Wolfenstein II: The New Colossus będzie miał swoją premierę 27 października tego roku i ukaże się na platformach Xbox One, PlayStation 4 i PC.

Podczas rozgrywki B.J. Blazkowicz będzie miał jeszcze więcej przyjaciół niż w poprzedniej części, którzy pozwolą mu wyzwolić ojczyznę od okupanta.

Jak czytamy na stronie Bethesdy, nie tylko Ania walczy u boku Blazkowicza w The New Colossus. Inni członkowie Kręgu z Krzyżowej dołączają do niego w Ameryce, wśród nich ulubione postacie graczy, takie jak Set Roth, Max Hass i Bombate. A z nimi powróci także Fergus lub Wyatt – po raz kolejny trzeba będzie podjąć trudną decyzję, który z nich będzie ci towarzyszył podczas misji. I tym razem nie tylko będzie to miało wpływ na sposób narracji, ale także na wydarzenia w samej grze. Wybierz Fergusa, a uzyskasz dostęp do Laserkraftwerka; wybierz Wyatta, a dostaniesz Dieselkraftwerka. Każda z tych potężnych broni specjalnych stworzy inne opcje rozgrywki. Więcej szczegółów na ten temat mamy poznać już wkrótce.

B.J. i jego załoga podróżują po Stanach na pokładzie Młota Ewy, atomowej łodzi podwodnej (która jest także głównym centrum gry), by pozyskać sojuszników i zapoczątkować nową amerykańską rewolucję. Ale to nie będzie takie proste. Powraca również Frau Engel… I ma z Blazkowiczem rachunki do wyrównania.

„Frau Engel chowa osobistą urazę do Blazkowicza, ponieważ już wcześniej się zetknęli”, wyjawia Matthies. „W rezultacie wydarzeń z pierwszej części gry Engel została oszpecona, a jej kompan zabity przez samego Blazkowicza. Teraz Engel uzyskała rangę generała i intensyfikuje wysiłki, by B.J. został schwytany i stracony”.

Na pokładzie swojej latającej fortecy, Ausmerzera, Frau Engel bez wytchnienia ściga Blazkowicza, który stał się ikoną ruchu oporu – i utrapieniem dla nowej władzy. „Mówią na niego Terror-Billy, bo naprawdę jest im solą w oku”, opowiada Berg. „Tak więc dla Engel to nie tylko osobista zemsta. Ma za zadanie pozbyć się Blazkowicza”.

Wolfenstein II: The New Colossus
Wolfenstein II: The New Colossus

Od Manhattanu, który wciąż próbuje się podnieść po nuklearnym ataku, przez miasteczko Roswell aż po bagna Nowego Orleanu – z licznymi przystankami po drodze – B.J. przenosi walkę do wroga, a Frau Engel ciągle depcze mu po piętach.

„Dostajemy możliwość przyjrzenia się relacji, która wytworzyła się między Frau Engel a Blazkowiczem, i temu, gdzie ta relacja ich zaprowadzi”, mówi Matthies. „To naprawdę interesujące i jednocześnie dość dziwaczne”.

Utwórz ruch oporu

W latach 60. Ameryka przechodziła okres kulturowej rewolucji. Ale rok 1961 w The New Colossus to czas krwawego zrywu, gdy ruch oporu próbuje przetrwać pod rządami wroga. Jednak jak podczas każdej rewolucji, walka musi narodzić się wewnątrz. Dlatego B.J. musi spojrzeć poza Krąg z Krzyżowej, by móc wyzwolić Amerykę.

Wolfenstein II: The New Colossus
Wolfenstein II: The New Colossus

Zapoznaj się z nowymi postaciami, które udzielą ci swojego wsparcia – bezlitosnymi rewolucjonistami, którzy długo walczyli na lokalnych frontach. Ale zebranie tych bojowników o wolność pod wspólnym sztandarem, by rozniecić ogień rewolucji, to nie lada zadanie. Niektórzy – jak Horton, przywódca ruchu oporu z Nowego Orleanu – mają głęboko zakorzenioną niechęć do zcentralizowanej władzy. Inni, jak Grace – przywódczyni Czarnego Frontu Rewolucyjnego z Manhattanu – walczyli z wrogiem na własnych warunkach i z trudem idzie im zaufanie Blazkowiczowi i jego zwolennikom.

Ale jedno jest pewne: tak jak w pierwszej grze, wszyscy nowi sojusznicy, których pozyskuje B.J., są jak prawdziwi. „Jest taki gość, którego nazywają Szpecem – ten to dopiero niezłe ziółko”, mówi Berg o jednym ze swoich ulubieńców spośród nowych postaci. „Jest trochę szalony, ale stoi po naszej stronie, więc to nie problem”.

Szaleni czy nie, B.J. będzie potrzebował pomocy od każdego ze swoich rodaków – tych już znanych i tych nowopoznanych – by odzyskać swoją ojczyznę i rozniecić rewolucję.

Źródło: Bethesda

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.