Windows Store vs Steam. Fable Legends rozpoczyna małą wojnę?

Twórcy Fable Legends ujawniają, że tytuł nie będzie dystrybuowany poprzez platformę firmy Valve. Więc skąd go pobierzemy? Chyba już się domyślacie.

Poruszaliśmy już kwestię Windows Store vs Steam, lecz pora wrócić do tematu. Jak pisaliśmy wcześniej, Microsoft zamierza wspierać platformę Valve, życząc jej jak najlepiej. Przedstawiciel amerykańskiej korporacji uspokajał też, że obecnie firma nie stara się konkurować ze Steamem, co oznacza mniej więcej tyle, że nie będzie jej podbierać klientów na rzecz własnego Windows Store.


Ciężko jednak uwierzyć, że do końca tak będzie. W końcu biznes to biznes, a Microsoft nie na darmo stworzył swój wirtualny sklep.

Teraz okazuje się, że nadchodzące Fable Legends nie pojawi się na Steam, a wyłącznie w Windows Store. Potwierdza to na Twitterze przedstawiciel studia LionHead, odpowiedzialnego za nadchodzącą odsłonę Fable (PrtSc poniżej).

Ciekawe więc, co z kolejnymi tytułami Microsoftu, które zmierzają na Windows 10. Czy Halo Wars 2, Gears of War Ultimate Edition, Sea of Thieves czy też Killer Instinct również ominą Steam i pojawią się na wyłączność Windows Store? Czas pokaże, choć to bardzo prawdopodobny scenariusz.

Sądzicie, że Microsoft ze swoim Windows Store jest w stanie zagrozić Steam w dłuższej perspektywie czasu? Piszcie w komentarzach, co sądzicie o tej sprawie.

Fable Legends omija Steam
Fable Legends omija Steam

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

17 Shares
Share17
+1
Tweet