Windows 10 – to ostatnia szansa, aby pobrać go za darmo

Windows 10 – to ostatnia szansa, aby pobrać go za darmo
Gry za darmo Newsy PC Polecamy! Technologie

Microsoft przypomina o darmowej aktualizacji. Posiadaną wersję systemu można zaktualizować gratis do Windows 10 tylko do jutra.

Jeśli posiadacie Windowsa 7 lub 8 i zastanawiacie się nad przesiadką na nowszy system, to macie na to ostatnią szansę, aby zrobić to całkowicie za darmo. Microsoft w ramach promocji nowego systemu, dało wiele miesięcy na pobranie systemu. Teraz czas gratisów dobiega końca. Tylko do jutra, czyli 29 lipca, można zaktualizować posiadany system do najnowszej wersji.

To ważna informacja dla graczy. Dlaczego? Otóż wiele najnowszych gier od Microsoftu, będzie można uruchomić tylko na systemie Windows 10. Mowa chociażby o Forza Apex, czy Gears of War 4. Ta druga gra ukaże się na Xboksa One, ale w ramach cross play, będzie można ją uruchomić także na komputerze z systemem Windows 10.

Darmowa aktualizacja Windows 10 pozwoli zaoszczędzić około 480 złotych w przypadku wersji Home lub 1200 zlotych jeśli mowa o wersji Professional. To sporo, więc warto zastanowić się nad przesiadką, zwłaszcza że Windows 10 jest całkiem pozytywnie oceniany przez specjalistów. Ponadto wkrótce będzie to jedyny wspierany system przez Microsoft. Windows 7 i 8 będą zapewne niebawem pozbawione aktualizacji (tak jak to się stało chociażby z Windowsem XP).

Gry z Xboksa One na komputerach z Windows 10

Microsoft jeszcze bardziej chce połączyć PC ze swoją najnowszą konsolą. Dzięki Xbox Play Anywhere, kupujesz grę raz i możesz grać na PC z Windowsem 10 oraz Xboksie One, dzielić się programami, zapisanymi stanami w grze oraz osiągnięciami. Każdy tytuł Microsoft Studios pokazany podczas konferencji E3 w tym roku będzie wspierał Xbox Play Anywhere, zatem będzie łatwo dostępny poprzez Windows Store – ogłasza Microsoft.

Gears of War 4 na PC – ekskluzywne cechy wersji na Windows 10

Amerykański producent podał kilka interesujących nowości związanych z Gears of War 4 na PC z Windows 10. Gra będzie korzystać z opcji cross buy, zatem jeśli kupicie ją na Xboksa One, będzie również działać na komputerach z najnowszym systemem operacyjnym Microsoftu. Mike Rayner, który jest dyrektorem technicznym w The Coalition – studiu producenckim Gears of War 4, podzielił się kilkoma informacjami na temat gry w wersji na PC. Oto one w pigułce:

– dynamiczna zmiana rozdzielczości (gra będzie wspierać różne rozdzielczości nawet z dynamicznym polem zmiany kąta widzenia),
– podniesienie rozdzielczości tekstur (do 4K w przypadku niektórych wybranych grup tekstur),
– tryb benchmark pozwalający sprawdzić wydajność komputera na podstawie gry Gears of War 4,
– możliwość pełnego wsparcia dla myszki i klawiatury z mapowaniem klawiszy (włącznie z chowaniem się za osłonami, bieganiem i turlaniem),
– więcej znacznie bardziej wszechstronnych ustawień wideo.

To jednak nie wszystko. Kampania w trybie dla pojedynczego gracza w Gears of War 4 na Xbox One będzie działać w 30 klatkach na sekundę. Rayner wyjawia, że w przypadku wersji na komputery, gracze będą mieli odblokowaną opcję, w której będzie można osiągnąć wyższy wynik – zarówno dla trybu kampanii jak i sieciowego multi.

Gears of War 4 zwiastun:

Gears of War 4 będzie bardzo trudne? Tego chcą gracze

Rod Fergusson ze studia producenckiego The Coalition odpowiedzialnego za nadchodzące Gears of War 4 zapytał graczy, czy chcą by poziom trudności Insane (najwyższy ze wszystkich) był dostępny już na samym początku gry. Alternatywą była taka odpowiedź, aby ten odblokowywał się dopiero po jej ukończeniu, czyli był do zdobycia.

Gracze w przeważającej większości 63% opowiedzieli się za tym, aby tryb Insane został odblokowany na początku gry, a 37% za jego zdobyciem. Ciekawe czy twórcy pójdą za sugestią większości graczy. Trudno by było jednak zignorować taką prośbę.

Premiera Gears of War 4 przewidziana jest na 11 października tego roku na Xboksa One oraz PC (w przypadku komputerów należy kupić kopię gry w wersji cyfrowej).

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie