Windows 10 – dzisiaj premiera. Dla kogo do pobrania za darmo?

Microsoft wypuszcza w końcu ostateczną wersję nowego systemu. Dajcie znać, czy przesiadacie się na Windows 10.

Koniec testowania, czas na premierę. Windows 10 debiutuje dzisiaj w blisko 200 państwach całego świata i jak twierdzi prezes Microsoftu, wyznacza nową erę dla komputerów osobistych. – To krok milowy dla naszej firmy oraz dla całej branży – przekonuje prezes korporacji Satya Nadella w wywiadzie dla BBC.


Pamiętajcie, że nie wszyscy muszą kupować nową dziesiątkę. Legalny system jest do pobrania za darmo dla osób, które posiadają obecnie Windows 7, Windows 8.1 lub Windows Phone 8.1. Wystarczy wówczas zaktualizować go do Windows 10, czyli kliknąć małą ikonę Windows znajdującą się u dołu na pasku zadań i postępować zgodnie z dalszymi instrukcjami. Możliwość darmowej aktualizacji nie będzie jednak wieczna, choć czasu mamy sporo. Możemy to zrobić w ciągu roku od dnia premiery, czyli od dzisiaj.

Windows 10 to również ciekawe zmiany dla osób, które posiadają Xboksa One. Microsoft postanowił bowiem zintegrować nowy system z konsolą, dając nam np. możliwość streamingu gier. Dzięki nowej funkcji możemy przesyłać obraz na żywo z konsoli Xbox One wprost na monitor komputera lub urządzenia przenośnego, na którym znajduje się Windows 10. Jak mogliśmy przekonać się niedawno, streaming z Xboksa One na PC działa całkiem nieźle i straty w jakości są minimalne.

Zamierzacie sięgnąć po Windows 10?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

16 Shares
Share16
+1
Tweet