Wiedźmiński Gwint dostanie własny album z grafikami

Zapewne będzie to prawdziwy rarytas dla kolekcjonerów.

Firma Dark Horse Comics zapowiedziała, że w przyszłym roku wypuści na rynek album, w którym znajdziemy setki nigdy wcześniej niepublikowanych grafik z Gwinta, czyli gry karcianej znanej z wiedźmińskiego uniwersum. Księga ma nosić tytuł The Art of Gwent i póki co, możemy spojrzeć na jej okładkę, którą prezentujemy poniżej.

Nadchodzący album nie będzie pierwszym owocem współpracy pomiędzy Dark Horse Comics a polskim studiem. Mieliśmy już serię komiksów z Wiedźminem, figurkę Geralta czy kompendium wiedźmińskiego świata. Zapowiedziany album jest zatem kolejnym gadżetem związanym z Białym Wilkiem, który wyjdzie z fabryki Dark Horse Comics. Nie wiadomo jeszcze, ile zapłacimy za księgę (cena nie została ujawniona) oraz czy będzie ona w ogóle dostępna do kupienia na polskim rynku.


The Art of Gwent - okładka albumu od Dark Horse Comics
The Art of Gwent – okładka albumu od Dark Horse Comics

Przypominamy, że CD Projekt RED pracuje obecnie nad tytułem GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana, który w przyszłym roku zadebiutuje na trzech platformach: PC, PlayStation 4 i Xbox One– Po premierze Dzikiego Gonu rozpoczęliśmy pracę nad GWINTEM; pracowaliśmy w tajemnicy, czytaliśmy fora i patrzyliśmy czego gracze oczekują. Efektem jest karcianka, którą właśnie zapowiedzieliśmy – GWINT zdecydowanie inny niż ten, który znacie z Dzikiego Gonu, przede wszystkim dostosowany do gry w sieci, ale też niesamowicie dopracowany graficznie – zaznaczał podczas pierwszej prezentacji tytułu Marcin Iwiński, współzałożyciel CD Projekt.

Jeszcze przed premierą karcianki dostępna będzie jej beta na konsolę Xbox One i komputery PC. Testy wystartują we wrześniu tego roku. Kto chce się zapisać, niech zajrzy na tę stronę. W późniejszym terminie grę sprawdzimy również na PlayStation 4, lecz nie ujawniono jeszcze choćby w przybliżeniu, kiedy to nastąpi.

GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana ma być tytułem AAA

Główny projektant Damien Monnier tłumaczy w rozmowie z serwisem Inquisitr, że początkowo nad GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana pracowały jedynie dwie osoby, lecz widząc zainteresowanie graczy Gwintem zWiedźmina 3, zespół przydzielony do tytułu został znacznie powiększony. – Ludzie oczekiwali prostego portu, a my robimy AAA. Mogę Wam to obiecać i jestem dumny z całej ekipy – zaznacza Monnier.

Kolejną gorącą ciekawostką na temat powstającego Gwinta jest fakt, że w karciance usłyszymy te same głosy, co w Wiedźminie 3. Przy nagrywaniu dialogów wezmą bowiem aktorzy udzielający się wcześniej przy Dzikim Gonie.

Kampania fabularna, DLC i cross-play

Polski deweloper opublikował również FAQ do GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana, z którego dowiedzieliśmy się m.in. że odpalając produkcję połączenie z internetem będzie wymagane do dokonywania transakcji w grze orazpobrania kampanii dla jednego gracza (jak tylko obie opcje zostaną udostępnione).

Zatem na zwykłym rozkładaniu kart się nie skończy i będzie fabuła! Za część fabularną i tryb dla jednego gracza odpowiada ten sam zespół, który stworzył grę Wiedźmin 3: Dziki Gon – zaznaczono w sesji FAQ.

Polskie studio tłumaczy również, że GWINT to w pełni samodzielny tytuł, zatem znajomość serii gier studia CD PROJEKT RED oraz książek Andrzeja Sapkowskiego nie będzie wymagana. Jeśli chodzi o pudełkowe wydanie gry, to w chwili obecnej nie ma takich planów.

Z innych szczegółów warto dodać, że GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana pozwala na cross-play między konsolą Xbox One i komputerem PC. Deweloper rozważa również opcję cross-buy, lecz póki co nic nie jest przesądzone.

Podobnie jak w przypadku Wiedźmina 3, tak i nadchodząca karcianka będzie wspierana po premierze, otrzymując DLC. Dostaniemy nowe karty, mechaniki, wspomnianą kampanię dla jednego gracza, a także nowe wersje językowe i tryby gry.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

50 Shares
Share50
+1
Tweet