Darmowy Wiedźmin zniknie ze sklepów. Jest data usunięcia gry

Wiedźmin: Pogromca Potworów - grafika z Leszym
Mobile Newsy

CD Projekt nie zamierza więcej inwestować w rozwój darmowej gry Wiedźmin: Pogromca Potworów. Niestety, już niedługo tytuł będzie niedostępny nawet dla tych, którzy go pobrali.

Spółka CD Projekt podjęła właśnie decyzję odnośnie przyszłości projektu Wiedźmin: Pogromca Potworów. Za grę odpowiada studio Spokko. Niestety dla fanów mobilnej produkcji, gra zostanie „wygaszona”.

Wiedźmin: Pogromca Potworów odchodzi w siną dal

Jak napisano w komunikacie do inwestorów, wstrzymany zostanie dalszy rozwój projektu. Wygaszenie gry podzielono na dwa etapy:

  1. 31 stycznia 2023 roku zakończona zostanie dystrybucja gry na Google Play i Apple App Store dla nowych graczy;
  2. 30 czerwca 2023 roku gra przestanie być dostępna dla dotychczasowych graczy, a projekt, tym samym, zostanie z tą datą zamknięty.

Spółka tłumaczy, że zamyka darmowego Wiedźmina, ponieważ planuje zaangażować część zespołu Spokko w inne projekty, które będą realizowane przez CD Projekt RED. Jednocześnie poinformowano, że Spokko połączy się z CD Projekt RED.

Cóż, jak to się mówi, „coś się kończy, coś się zaczyna”. Pogromca Potworów to inspirowana Pokemon GO gra RPG, tyle że oczywiście osadzona w uniwersum Wiedźmina. Gra wykorzystuje technologię rzeczywistości rozszerzonej.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie