Wiedźmin w nowym zleceniu fabularnym Kłopoty w Starodrzewie. Od dzisiaj w Monster Hunter World

Geralt zawitał właśnie do Monster Hunter World. W ramach darmowego dodatku możemy rozwiązać inspirowane grą Wiedźmin 3: Dziki Gon wyzwanie.

Na początek zaznaczamy, że Wiedźmin póki co wymiata od dzisiaj w Monster Hunter World tylko na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Rozszerzenie również pojawi się na komputerach PC, lecz data premiery nie została określona.

O szczegółach dodatku z Wiedźminem możemy przeczytać w komunikacie od CD Projekt RED:

Wiedźmin w Monster Hunter World

W specjalnym wydarzeniu fabularnym — „Zlecenie: Kłopoty w Starodrzewie” — gracze posiadający co najmniej 16 poziom łowcy wcielają się w postać profesjonalnego łowcy potworów Geralta z Rivii. Znalazłszy się w nieznanej mu krainie, wiedźmin musi wytropić i pokonać potężną istotę zwaną Leszym. Pomogą mu w tym wiedźmiński ekwipunek, m.in. srebrny, zabójczy dla potworów miecz, oraz mistrzowskie umiejętności walki i magia w postaci znaków. Ważną rolę w tym, jak potoczy się przygoda Geralta, odegrają również znane z serii gier Wiedźmin mechaniki wyborów i konsekwencji.

Dodatkowo, 15 lutego o 1:00 rozpocznie się specjalne wydarzenie sieciowe — „Zlecenie: Duch Lasu”. Przygotowane z myślą o najbardziej doświadczonych łowcach potworów (50 poziom łowcy lub wyższy), wydarzenie pozwoli graczom zmierzyć się ze znacznie potężniejszą formą Leszego. Wydarzenie potrwa do 1 marca, do godziny 00:59.

Gracze, którzy ukończą „Zlecenie: Kłopoty w Starodrzewie”, otrzymają inspirowane wiedźmińskim uniwersum przedmioty specjalne, materiały umożliwiające wykonanie zbroi oraz broni Geralta, unikatowy wygląd i broń dla Koleżkota, a także nowe gesty, tytuły gracza, unikatową pozę i tło Karty Gildii. Za ukończenie wydarzenia sieciowego „Zlecenie: Duch Lasu” gracze otrzymają również materiały niezbędne do wykonania zbroi oraz broni Ciri — jednej z głównych bohaterek gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.