Henry Cavill tańczy, zabija i się boi w 3. sezonie Wiedźmina. A Netflix chwali się nowym zwiastunem

wiedzmin sezon 3
Filmy i seriale Newsy

Ostatni raz Henry Cavill będzie dźwigał na swoich barkach serial Wiedźmin. A jakie to będzie pożegnanie przekonamy się pod koniec czerwca.

Za kilka lat usiądziemy sobie wygodnie w fotelu i będziemy rozprawiać o wątpliwej jakości serialu Wiedźmin, najpewniej dzieląc go na dwie fazy – przed i po Cavillu, odtwórcy roli Geralta. Ten właśnie aktor uznawany jest za najjaśniejszy punkt od samego początku, a jego zakontraktowanie to najlepsze, co Netflix zrobił dla poszanowania materiału źródłowego. Niestety Henry jest już jedną nogą poza telewizyjnym fantasy, bo 3. sezon Wiedźmina będzie jego ostatnim. Czy Netflix i showrunnerka zadbali o godne pożegnanie dla swojej gwiazdy i co wymyślili, aby zmiana aktora pierwszoplanowego odbyła się bez głupot w scenariuszu?

Subskrybenci usługi streamingowej będą mogli przekonać się na własne oczy już 29 czerwca, gdy pojawi się pierwszych 5 odcinków, a pozostałe wieńczące sezon 27 lipca. Dla zniecierpliwionych fanów przygotowano zwiastun przybliżający wydarzenia i koleje losów znanych bohaterów. Tym razem Geralt, Yennfer i Ciri wyruszą do Aretuzy, z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa młodej lwicy z Cintry. Jednak zarówno w drodze jak i będąc już za murami akademii czarodziejek czyhać na nich będą te same niebezpieczeństwa.

Wiedźmin 3. sezon na nowym zwiastunie

Na zwiastunie zaprezentowanym podczas Summer Game Fest zawarto kilka ciekawych fragmentów, m.in. Ciri przedzierającą się przez jakiś labirynt, w którym poluje na nią Szarlej, są też klasyczne starcia na miecze z udziałem Geralta i grupy elfów. Dla równowagi nastroju przemycono momenty bez udziału sztucznej krwi, gdzie wiedźmin lansuje się z Yen na parkiecie, w bardzo eleganckim wdzianku. Powrócą zabawne monologi Jaskra, wątek romantyczny i ważkie przemówienia rzeźnika z Blaviken, który po raz pierwszy ma przyznać się do odczuwania strachu.

Gwarantuje Wam, że przed premierą 3. sezonu Wiedźmina dowiemy się o wiele więcej nt. serialu. 17 czerwca startuje impreza TUDUM, podczas której na specjalnych panelach najważniejsi aktorzy będą rozmawiać o ich udziale w produkcjach Netflixa i nie zabraknie tam Henry’ego Cavilla oraz reszty obsady.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie