Fani Wiedźmina, wkrótce pierwszy gameplay z nowej przygody!

Wiedźmin wciąż przyciąga do konsol i komputerów miliony graczy, choć od premiery Wiedźmina 3 minęło już trochę czasu, a Wiedźmin 4 to temat na odległą przyszłość. Na horyzoncie jest jednak coś, czego fani Białego Wilka nie mogą ominąć!

CD Projekt RED zakończył wsparcie dla Wiedźmina 3 i nie ma co liczyć na kolejną oficjalną przygodę prosto od deweloperów. Wszystkie zaplanowane dodatki zostały wydane i kropka. Lecz od czego są fani? Tutaj pojawia się świetny projekt Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka, na który czekamy już naprawdę długo przeglądając kolejne screeny. Na szczęście, niedługo coś się ruszy w temacie i zobaczymy coś więcej!

Geralt będzie zadowolony z panny młodej? Tak Yennefer ubierze się na ślub z Białym Wilkiem

Już wkrótce udostępnimy Wam pierwszy materiał wideo z naszej przygody. Będzie to krótki fragment rozgrywki z jednego z początkowych etapów. A dziś nowy screen, by czekało się przyjemniej – przekazują twórcy Pożegnania Białego Wilka udostępniając screen, który możecie zobaczyć na początku tej wiadomości.

Klimatyczny screen przykuwa wzrok – widzimy na nim płonący las podczas deszczowej nocy. Autorzy Pożegnania… zaznaczają w jednej z odpowiedzi na Facebooku, że każda lokacja posiada indywidualne efekty pogodowe.

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka ładniejsze niż Wiedźmin 2

Fani dopytują również o grafikę. Tutaj jeszcze raz przypominamy, że choć Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka przedstawia historię, która wydarzy się po Wiedźminie 3 wraz z wszystkimi dodatkami, to jest tworzony na silniku Wiedźmina 2. Powód jest prosty – trzecia część nie posiada odpowiednich narzędzi modderskich by tworzyć własne lokacje i zadania.

Możemy jednak spodziewać w Pożegnaniu Białego Wilka lepszych doznać wizualnych niż w podstawowym Wiedźminie 2. Na pytanie fana “W jakim stopniu przebudowaliście podstawową grafikę Wiedźmina 2 ?” autorzy projektu odpowiadają: W dużym stopniu, z Wiedźmina 2 zostało bardzo niewiele.

Przypominamy, że Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka będzie modem do Wiedźmina 2, który pobierzemy za darmo. Nie liczcie też, że mod/dodatek pojawi się na konsolach. Niestety, nasza modyfikacja będzie dostępna tylko na PC. Nie mamy żadnych możliwości, żeby stworzyć naszą przygodę na konsole – podkreśla ekipa odpowiedzialna za projekt.

Pożegnanie Białego Wilka to całkowicie autorska historia będąca epilogiem dla sagi wiedźmińskiej. Główną osią fabularną jest tutaj wesele Geralta i Yennefer.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.